csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketball"Aki fél, maradjon otthon": a Bayern dacolni akar a lendülettel

„Aki fél, maradjon otthon”: a Bayern dacolni akar a lendülettel

Az esélytelenebből a favorit – és vissza. A bajor kosarasok a második meccslabdájukat is kihagyják. Elérkezik a nagy bonni leszámolás. És a félelem nem játszhat szerepet.

Még Andrea Trinchieri is tehetetlen az emberi szokásokkal szemben. Amikor a Bayern München kosarasai néhány napja még 2-0-ra vezettek a Telekom Baskets Bonn elleni elődöntős sorozatban, edzőjük a megtévesztő előnyre való tekintettel óva intett a könnyelműségtől. Az ilyen gondolatok emberi dolgok, de ő harcolni akar ellenük – mondta Trinchieri. A hétfő esti 80:83 után a best-of-five sorozat negyedik meccsén egyértelmű: legalább ez a küzdelem elveszett.

A münchenieknek most szerdán van egy utolsó esélyükarra, hogy a kosárlabda Bundesligában az Alba Berlin ellen tökéletessé tegyék az álomdöntőt. „Természetesen a lendület megváltozott. Bonnba kell mennünk, ott tele lesz” – mondta az olasz. A Kosarasoknak a visszatérésük utáni kényelmetlenebb kedvenc szerepét tulajdonítja – ismét.

Trinchieri felszólítja csapatát, hogy emelje a szintet. „Aki fél attól, hogy az ötödik meccsen is győzni fog, az maradjon otthon” – szólította fel csapatát határozottan az edző. A mindent vagy semmit játékban bármi megtörténhet – mondta. „Nehéz lesz, de meglátjuk” – mondta szelíden a balkezes.

Hétfőn a Bayern túl sok támadólepattanót engedett a vendégeknek a forrongó Audi Dome-ban, és túl sok labdavesztést és büntetőből kihagyott labdát engedett meg magának. „Amit nem értek: az első két meccsen nagyon a védekezésre és a lepattanókra koncentráltunk. A harmadik és negyedik meccsen itt volt egy visszalépésünk” – elemezte Trinchieri, akinek csapata csak az első negyedből jött ki vezetéssel.

10:0 futás határozza meg a pályát

A harmadik harmad végén a Bonn felpörgött, Jeremy Morgan pedig egy 10:0-s futás során látványos kosarakkal 66:60-ra vezette a vendégeket. „A Bonn jól dobott” – ismerte el irigység nélkül a Bayern dobóhátvédje, Nihad Djedovic is. Miután a bonni liga MVP Peter Jackson-Cartwright távoli dobásával 83:77-re alakult az állás, a vendégek a szűk előnyüket idővel megőrizték.

A végén az idegek döntötték el a meccset, és szerdán valószínűleg még nagyobb szükség lesz rájuk. „Bonnban az ötödik meccset a győzelemért játsszuk, és mindent beleadunk, hogy bejussunk a döntőbe” – mondta Djedovic. Legalábbis a Trinchieri által az utóbbi időben gyanakvással szemlélt vakmerőségnek addigra már régen el kellett volna párolognia.