петък, април 19, 2024
HomeFootballНаказателният удар на Неймар е решаващ - Бразилия победи Япония

Наказателният удар на Неймар е решаващ – Бразилия победи Япония

Бразилия победи с 1:0 съперника на Германия за Световната купа Япония в турнира Kirin Challenge Cup в понеделник следобед. Самураите в синьо дълго време се противопоставяха на Селесао, но дузпа, изпълнена от Неймар, донесе решението.

Мачът, в който Япония изпрати четирима германски легионери – Ендо, Итакура, Харагучи и Танака, започна с гръм и трясък, когато Неймар стреля от първия път право в левия стълб (2-ро полувреме). След това мачът беше равностоен, като пасивните бразилци се опитваха да контраатакуват, а японците да бягат. Отново и отново вратарят на Япония Гонда се открояваше при случайни бразилски атаки. Той спаси удар на Рафиня (19-и) и спаси два опасни удара на Неймар (27-и, 42-и). Япония игра добре, но без реална опасност

След почивката Бразилия вдигна оборотите, но трудно успя да намери пролука срещу добре защитените сини самураи. Вместо това Итакура имаше страхотен шанс, но бе изненадан от отскочилата топка в краката му и не успя да я овладее (58-и). До 75-ата минута на стадиона в Токио, който бе пълен с над 63 000 зрители, не се стигна до истинско вълнение. След като Гонда спаси опасен удар на Неймар, Каземиро удари напречната греда (75-ата минута). Но това не беше всичко: свирката за дузпа за Ричарлисон, който беше фаулиран преди да стреля. Неймар се изправи на мястото на удара и небрежно запрати топката в левия ъгъл. През последния четвърт час Япония продължи да играе, но с изключение на удара с глава на Ендо (85-ата минута) вече не беше много опасна и така резултатът остана 1:0 за Селесао.