péntek, április 19, 2024
HomeLigue 1Nem elég hatékony: a Köln lemaradt a győzelemről a Havelse

Nem elég hatékony: a Köln lemaradt a győzelemről a Havelse

ellen

Péntek este a Köln nem jutott tovább egy 0:0-nál a Havelse ellen. A Viktória többet tett a játékért, de nem jutalmazta meg magát. Két lehetőségen kívül támadásban nem volt semmi a feljutott csapattól a végén.

Olaf Janßen edző ugyanazzal a csapattal állt fel, amelyik 1-0-ra nyert Saarbrückenben. A Havel edzője, Rüdiger Ziehl két változtatást eszközölt a Würzburg elleni 1:3 után: Tasky és Daedlow kezdett Plume és Langfeld helyett.

Hong háromszor fókuszban

Egyoldalú első félidő alakult ki Kölnben. A Viktória egyértelműen jobb volt, és sokat birtokolta a labdát, míg a Havelse kompaktan állt, és várta a lehetőségeket, hogy megfordítsa a labdát. De ez a taktika nem vált be, mert alig volt ellentámadás, és amikor volt, akkor sem játszott jól a tabella alján álló csapat.

A rajnaiaknak már az első félidőben vezetniük kellett volna, de nem jutalmazták meg magukat. Hong kilenc perc elteltével betalált, de les volt. A csatárnak ezután még két jó lehetősége volt (22., 23.), de mindkétszer nem volt pontos a befejezés. Klefisch nem sokkal a szünet előtt a vendégek kapusán, Quindt-en sem tudott túljárni, így a mérkőzés gólnélküli eredménnyel vonult az öltözőbe.

Kölnt nem jutalmazzák

A szünet után legalább a Havelse mutatott némi támadási lehetőséget, de Froese tiszta lövést hagyott ki (48.). Innentől kezdve ismét a Köln irányított, May távoli lövését Quindt hárította (57.), Risse szabadrúgása pedig fölé ment (65.). Továbbra is a Viktória volt az aktívabb csapat, és a győzelemre játszott, de még a csereként beállt Marseiler sem tudta megszerezni a vezetést, Quindtben találta meg mesterét (71.).

Damer kétszer hibázik

Noha a hazaiak egyértelműen jobbak voltak, a végén egy kis szerencséjük is volt, hiszen a Havelse egyetlen két jó lehetőségét a késői órákban alakította ki: Damer előbb balról, éppen csak mellé lőtte a labdát (83.), majd remek helyzetből lőtt mellé (89.). Bár a Köln az utolsó percekben mindent bedobott előre, már nem volt veszélyes. A mérkőzés menetét tekintve a Viktória biztosan elvesztett két pontot.

Jövő kedden (19 órakor) a Viktoria Köln az FC Hürth ellen játszik a Közép-Rajnai Állami Kupában, a 3. ligában pedig szombaton (14 órakor) az MSV Duisburg ellen. A Havelse számára jövő hétfőn (19.00) a Viktoria Berlin ellen folytatódik.