szerda, május 8, 2024
HomeBasketballNem elég az ulmi visszatérés: Chemnitz nyerte a csúcsmeccset - az MBC...

Nem elég az ulmi visszatérés: Chemnitz nyerte a csúcsmeccset – az MBC fellélegzett

BBL szombat este: Kezdetben a bajnoki bennmaradásért folytatott küzdelem állt a középpontban, az MBC fontos győzelmet aratott a Rostock ellen. A második helyezett Chemnitz és a bajnok Ulm csúcsmeccsén a Niners tűnt a biztos győztesnek – mielőtt az Ulm újra igazán izgalmassá tette volna a meccset

A meglepetéscsapat Niners Chemnitz továbbra is a BBL-t vezető Bayern München legfőbb riválisa. A Niners egy nagyon erős első félidőnek köszönhetően 83:82-re (49:31) legyőzte a ratiopharm Ulmot; a rájátszásért küzdő Ulmnak ez volt a negyedik veresége az elmúlt öt meccsen.

A kemnitzi kedvencek, akiket legutóbb 80:89-re vertek a Bayern otthonában a csúcsrangadón, kezdettől fogva fölényben voltak. A Niners már az első játékrészben 13 ponttal elhúzott, és az első félidő folyamán már 20 ponttal is vezetett.

Kevin Yebo és Aher Uguak (egyenként 16 pont) vezetésével a Chemnitz csak az ellenfél utolsó rohama után tudta megtartani az előnyét. A címvédő a záró játékrészben egy pontra felküzdötte magát, de DeAndre Lansdowne zsákolása és a Chemnitz büntetővonalról szerzett biztos pontjai az utolsó percben megpecsételték a győzelmet.

Ludwigsburg előnye – az MBC győzött a pincében

Az MHP Riesen Ludwigsburg profitált az eredményből. A rájátszásért küzdő felek mozgalmas párharcában a Ludwigsburg 86:72 (40:46) arányban győzött a Rasta Vechta otthonában, és 14-8-as mérleggel egyenlített az Ulm és a Vechta csapatával.

A záró negyed elején még a Rasta vezetett, de az Óriások egy fergeteges 23:0-s futással felzárkóztak és megszerezték a győzelmet. Majdnem tíz perc telt el, mire a Vechta betalált a záró játékrészben. Jayvon Graves kiemelkedő 28 ponttal vezette győzelemre az Óriásokat.

Az MBC már délután fontos győzelmet aratott a ligában maradásért folytatott küzdelemben. A Weißenfels (7-15) saját szurkolói előtt győzte le közvetlen riválisát a Rostockot (106-102), így már egy győzelemmel többet szerzett, mint a Seawolves (6-15) és hárommal többet, mint az első kieső helyen álló Crailsheim (4-18). A hazaiaknál Charles Callison 27 ponttal állt az élen.