kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsNASCAR Darlington: Joey Logano félrelöki Byron-t a retró győzelemért

NASCAR Darlington: Joey Logano félrelöki Byron-t a retró győzelemért

A darlingtoni „Throwback Weekend”-en Joey Logano félrelöki William Byron-t az utolsó előtti körben, és megszerezte első győzelmét a 2022-es szezonban

Míg a Forma-1 vasárnap a Miami Nagydíj premierjével új korszakot nyitott, addig a NASCAR Darlingtonban ismét a retro irányába indult el.

Joey Logano nyerte a Goodyear 400-as futamot a Darlington Racewayen megrendezett, immár hagyományos „Throwback Weekend” keretében. Logano a 22-es rajtszámmal induló sötétpiros Penske-Forddal nyerte a versenyt, miután az utolsó előtti körben nekiment a vezető William Byron (Hendrick-Chevrolet) hátuljának, és utóbbi jelentősen veszített lendületéből.

Byron a záró szakaszon valamivel idősebb gumikon volt, mint Logano, és a verseny utáni első reakciójában arról beszélt, hogy Logano „csak egy idióta”. „Mindig ezt csinálja. Nem hiszem, hogy máshogy tudna versenyt nyerni.”

Logano persze nem fogadta szó nélkül Byron vádjait. „Nem küldesz a falnak anélkül, hogy ne kapnád vissza” – mondta a Penske pilótája a bosszúról, és örült szezonbeli első győzelmének. Ford Mustangjának sötétvörös dizájnja egyébként annak a Ford Mustangnak a másolata volt, amellyel Logano 1995-ben kezdte versenyzői pályafutását.

A szombati kvalifikáción Joey Logano megszerezte első pole pozícióját a szezonban. Bár a rajtnál ő vezette a mezőnyt, Chase Elliott (Hendrick-Chevrolet) mindannyian hátulról voltak kénytelenek indulni, miután a kvalifikáción balesetet szenvedett, akárcsak Kevin Harvick (Stewart/Haas-Ford) és Denny Hamlin (Gibbs-Toyota), miután későn változtattak az autón.

Fél körrel a rajt után Kyle Larson (Hendrick-Chevrolet), aki az első sorból indult a pole-t megszerző Logano mellett, rögtön az élre állt. Logano azonban az első boxkiállás során visszavette a vezetést.

Logano, Chastain győzött – Larson, Keselowski és Kyle Busch kiesett

Míg Logano diktálta a tempót, Larson Kyle Buschsal (Gibbs-Toyota) párbajozott a második helyért. Larson közben megpördült, de nem ütközött sehol. Miután egy héttel ezelőtt Doverben korán megpördült, és a P6. helyen végzett, Larson ezúttal nem láthatta a kockás zászlót. A meghajtó meghibásodása miatt röviddel a pörgés után ki kellett vonulnia.

Kyle Buschnak közben sikerült átvennie a vezetést Loganótól az újraindításnál, miután Larson megpördült. Ezt több körön át tartó szoros párharc előzte meg. Az első versenyszakasz utolsó köreiben azonban Busch tapadásvesztéssel küzdött. Logano ismét megelőzte és megszerezte az első szakaszgyőzelmet Ross Chastain (Trackhouse-Chevrolet) és Christopher Bell (Gibbs-Toyota) előtt.

A 2. szakaszt egy hosszú zöld zászlós futam uralta. Martin Truex Jr (Gibbs-Toyota) a zöld zászlós megállásnál átvette a vezetést Joey Loganótól. A második futamszakasz azonban nem futott teljesen zöldben. Kyle Busch nem tudta elkerülni a lekörözött Brad Keselowski (RFK-Ford) ütközését, miután defektet kapott.

Busch és Keselowski számára is véget ért a verseny a szerencsétlen balesettel. Az élen Chastain nyerte a második szakasz zászlajára tűző rövid sprintet Truex Jr. és Logano előtt.

Harmadik szakasz: Chastain lezuhant az élre

A verseny utolsó szakasza Denny Hamlin vezetésével kezdődött, aki a mezőny végéről indult. Őt küldte el a leggyorsabban Gibbs-csapata a boxkiállás során. Az újraindításnál Hamlin párbajozott Ross Chastainnel, de nem sokáig.

A szoros párharcban Chastain hasonló módon veszítette el a fonalat, mint Kyle Larson és Kyle Busch párharca az első szakaszban. Larsonnal ellentétben azonban Chastain nem csak megpördült. A pályaházi versenyző a belső pálya korlátjának ütközött, és kiesett a versenyből.

Amint a 2. szakaszban, a 3. szakaszban is több zöld zászlós megállásra került sor. Tyler Reddick (Childress-Chevrolet) állt az élre. Amikor 40 körrel a vége előtt Alex Bowman (Hendrick-Chevrolet) balesete miatt ismét sárga zászlót mutattak, Reddick időmérője kedvezett neki. A boxutcában azonban Joey Logano indult a leggyorsabban a rajtvonalról, így újra az élre állt.

Kilenc autó karambolja az utolsó szakaszt

Pár másodperccel az újraindítás után ismét kigyulladt a sárga lámpa. Az ok egy baleset volt az első középmezőnyben, ami miatt a Gibbs pilóta Martin Truex Jr., a 23XI duó Bubba Wallace és Kurt Busch, valamint a Stewart/Haas pilóta Cole Custer kiesett a versenyből. A hátsó egyenesben mind a négyen a belső korlátnak ütköztek. A balesetben kilenc autó is érintett volt.

A nap legnagyobb balesetét követő újraindításnál Logano elvesztette a vezetést William Byron (Hendrick-Chevrolet) előtt. Byron az utolsó előtti kör 3. kanyarjáig vezetett. Aztán jött Logano manővere, aminek következtében Byron elvesztette a lendületét és a vezetést. Míg Logano megszerezte első győzelmét a szezonban, Byron még mindig a 13. helyre csúszott vissza.

A második helyet Tyler Reddick szerezte meg, immár ötödször a Cup-karrierje során, és harmadszor ebben a szezonban, miközben továbbra is vár az első győzelmére. Justin Haley (Kaulig Chevrolet) erős harmadik helyen végzett.

A mezőny végéről induló Kevin Harvick, Chase Elliott és Denny Hamlin társfavoritjai közül végül Harvick végzett a legjobb helyen, a negyedik helyen. Elliott (P5) és Hamlin (P21) is belekeveredett a kilenc autóval történt ütközésbe közvetlenül a vége előtt.

A 2022-es NASCAR-kupa következő állomása a Kansas City-i Kansas Speedway lesz jövő vasárnap (május 15.).