péntek, április 19, 2024
HomeChampions LeagueMüller: "Akkor nem lennének rózsás idők..."

Müller: „Akkor nem lennének rózsás idők…”

A 16. forduló visszavágója az RB Salzburg ellen a szezon forró szakaszának kezdetét jelenti az FC Bayern számára. Egy kiesés az 1:1 után az alapszakaszban végzetes lenne, de mind Julian Nagelsmann edző, mind Thomas Müller a pozitív oldaláról látja ezt a nyomást.

Az idegenbeli gólok szabályának eltörlésével egyértelmű a kiinduló helyzet: az FC Bayernnek győzelemre van szüksége az osztrák bajnok ellen ahhoz, hogy 20. alkalommal szerepelhessen az élvonalbeli negyeddöntőben. „Tisztában vagyunk a felelősséggel, azzal, hogy mi forog kockán holnap. De én abból az oldalról nézem, hogy mit tudunk elérni” – mondta Thomas Müller a hétfő délutáni sajtótájékoztatón. Hozzátette: „Ha sikerül, még mindig rendkívül jó szezon lehet”. Nagelsmann is optimista: „Nem számítok arra, hogy kiesünk, ha megfelelő teljesítményt nyújtunk. „

And ha mégis rosszul sül el? „Akkor ez már nem egy különleges szezon számunkra, ennyire messzire el lehet menni” – mondja Nagelsmann, míg Müller szerint: „Akkor nem lennének rózsás idők az FC Bayernnél”. A kulcs a hatékony támadás mellett a hibák elkerülése lesz a védekezésben, a kockázatkezelés, ahogy Müller nevezi. „Jobban kell éreznünk azokat a zónákat, ahol a kockázatos, bonyolult, játékos megoldást keressük, és ahol jobb, ha nem keressük”. A teniszben ki nem kényszerített hibákról, felesleges hibákról beszélnénk, tekintettel a közelmúltban elkövetett egy-egy botlásra. „Ezek miatt bajba kerülünk” – mondja Müller. Nagelsmann felteszi magának és csapatának a kérdést: „Mennyi kockázatot vállalunk, mennyire veszítjük el az irányítást?”. Szoros kötéltánc, főleg, hogy az FC Bayern igénye továbbra is az, hogy a játék nagy részét játékosan oldja meg.

A jó hír a Bayern szempontjából: Manuel Neuer jó négyhetes sérülésszünet után visszatérhet a kapuba a meniszkuszműtétet követően, „ha nem lesz reakció egyik napról a másikra”, ahogy Nagelsmann kissé minősített. A válogatott kapus részt vett a záróedzésen. A tréner további részleteket nem árult el a felállásról, azt mondta, hogy mindig a legjobb formában lévő tizenegyes lesz az első, majd az ellenféllel való összehangolódás következik. Nyitva hagyta, hogy Leroy Sané ott lesz-e a két meccs után wild cardként kiválasztott játékosok között, de azt mondta: „Ha most felállnék, ő kezdene”.

A müncheniek tisztelettel adóznak majd ellenfelüknek, a Salzburgnak, de Müller az első mérkőzésen elért 1-1-es döntetlennel kapcsolatban is inkább pozitívan nyilatkozott: „A korai hátrány miatt úgy tűnt, hogy sebezhetőek vagyunk. De inkább az alapján ítélem meg, ahogyan játszottunk velük, és ahogyan az utolsó 40-50 percben domináltunk felettük. Nagelsmann arra számít, hogy az RB már a korai szakaszban meg akarja majd szorongatni a Bayernt, szerinte csapatának 90 percen keresztül fenn kell majd tartania a tempót. „Évek óta jó csapatuk van, amelynek a labdaszerzés után is világos elképzeléseik vannak, és nem olyan könnyű védekezniük.” Ahhoz, hogy bejusson a negyeddöntőbe, csapatának jobban kell játszania, mint Salzburgban. Attól függően, hogy hogyan alakul a játék, több mint 90 vagy akár 120 percig.