szerda, április 24, 2024
HomeMotorsportsMotoGP FT1 Sepang: Binder Rins és Marquez előtt - problémákkal küszködik az...

MotoGP FT1 Sepang: Binder Rins és Marquez előtt – problémákkal küszködik az Aprilia

Brad Binder az első leggyorsabb időt érte el Sepangban Alex Rins és Marc Marquez előtt – Fabio Quartararo utolsó támadás nélkül hetedik – elrontotta a rajtot az ApriliaK

Brad Binder érte el a KTM leggyorsabb idejét a MotoGP első szabadedzésén Sepangban. A dél-afrikai 1:49.479-es idővel egy késői rohamot bemutatva átvette a szűk vezetést. A Phillip Island-i győztes Alex Rins (Suzuki) szerezte meg a második helyet Marc Marquez (Honda) előtt.

A száraz és párás körülmények között a versenyzők többsége a lágy első és közepes hátsó abroncsokat választotta az edzés elején. Marco Bezzecchi (VR46-Ducati), akit egy hete Phillip Islanden az „Év újoncának” választottak, az 1-es kanyarban okozott egy korai első bukást.

Aleix Espargaro is döcögősen kezdte az edzést. Először az Aprilia versenyzője egyetlen kör után ment vissza a boxba. A jelek szerint probléma volt a kerékpárral. Visszatérve a pályára, a 8-as kanyarban letette a motorját – feltehetően a második motort –

Az ülés sokkal jobban indult Quartararo számára, aki korán átvette a vezetést, és sokáig meg is tartotta azt. Csak az utolsó percekben esett vissza a Yamaha versenyzője, többek között azért is, mert friss gumikkal tartózkodott az időmérős támadástól.

Összesen hat versenyző javította két perc alá az idejét a végén. Binder az utolsó körben elragadta a legjobb időt Marqueztől, és további 0,144 másodperccel gyorsabb lett. Rins pedig egy késői javítással el is ment a Honda versenyzője mellett. Csak 97 ezreddel maradt el Binder-től.

Enea Bastianini (Gresini-Ducati) lett a negyedik, alig négy tizeddel lemaradva. Joan Mir az ötödik hellyel zárta a Suzuki erős eredményét. Jorge Martin (Pramac-Ducati) mögött Quartararo a hetedik helyen végzett. Egy másodperccel volt lemaradva.

Fabio Di Giannantonio (Gresini-Ducati) és a két VR46-os versenyző, Luca Marini és Bezzecchi egészítette ki az első 10-t. A világbajnokságot vezető Francesco Bagnaia (Ducati), aki Quartararóhoz hasonlóan nem tett fel friss gumikat a végén, tizenegyedik lett.

Az Aprilia számára ez egy felejthető edzés volt: Maverick Vinales 1,849 másodperces idejével nem tudott a 19. helynél előrébb kerülni. Aleix Espargaro a harmadik futamot is kénytelen volt feladni a tartós műszaki problémák miatt. Összesen csak öt kört tudott teljesíteni, így a 20. helyen végzett, és ezzel versenyképes köridőt ért el.