szombat, április 20, 2024
HomeMotorsportsMoto3 FT1 Sepang: Dennis Foggia az első legjobb idővel

Moto3 FT1 Sepang: Dennis Foggia az első legjobb idővel

Honda pilóta Dennis Foggia vezeti az első Moto3-as edzést Sepangban Ayumu Sasaki és Jaume Masia előtt – helyi versenyző Syarifuddin Azman az első 10-ben

Dennis Foggia végzett a leggyorsabban a Moto3 első szabadedzésén Sepangban. A Honda versenyzője 2’12.226-os idővel érte el a legjobb időt, megelőzve Ayumu Sasaki (Husqvarna) és Jaume Masia (KTM)

A reggeli órákban a szokásos fülledt 26 fokos hőmérséklet volt Sepangban. A legtöbb versenyző számára ez volt az első kapcsolat a pályával 2019 óta, amikor utoljára rendeztek itt nagydíjat. A MotoGP-vel ellentétben a kis géposztályok nem tesztelnek Sepangban.

Sok versenyző kereste a referenciát az 5,5 kilométeres sepangi körön, hogy a két egyenesben is kihasználhassa a légáramlat hatását. Mint oly sokszor, a legjobb idők a 40 perces edzés utolsó szakaszában születtek.

A végén a veterán Foggia került ki győztesen. Az ülés felénél vezetett, és a végén ismét javított, hogy megőrizze vezető helyét. Sasakitól azonban csak 70 ezredrész választotta el. Masia viszont már 0,625 másodperccel lemaradva a harmadik helyen állt.

Riccardo Rossi (Honda) és a Phillip Island újdonsült Moto3-as bajnoka, Izan Guevara zárta az első 5 helyezettet. Csapattársai Diogo Moreira, Ryusei Yamanaka, valamint Daniel Holgado (mind KTM), Sergio Garcia (GasGas) és Syarifuddin Azman (Honda) a hatodik és tizedik helyen követték.

Azman ezen a hétvégén egy jokerlistán van. A fiatal malajziai számára Jerez, Le Mans és Barcelona után ez már a negyedik verseny a szezonban.