szombat, április 27, 2024
HomeMotorsportsMotoGP FT1 Katar: Martin a legjobb idővel, újonc Acosta a harmadik helyen

MotoGP FT1 Katar: Martin a legjobb idővel, újonc Acosta a harmadik helyen

Jorge Martin vezeti a MotoGP első edzését Katarban Aleix Espargaro és a szenzációs újonc Pedro Acosta előtt – Marc Marquez a negyedik helyen végzett

Jorge Martin zárta a leggyorsabb idővel a 2024-es MotoGP-szezon első szabadedzését Katarban. A Pramac Ducati versenyzője 1:52.624 perces idejével szűk hajszállal előzte meg Aleix Espargarót (Aprilia) és a MotoGP-újonc Pedro Acostát (Tech3-GasGas) a második, illetve harmadik helyen

A MotoGP első edzése nappali fényben zajlott. Ahogy az a szezon elején oly gyakran előfordul, a versenyzők fő hangsúlyt arra fektettek, hogy megismerkedjenek a pályával és a körülményekkel az új motorjaikon, és a legutóbbi tesztek után finomhangolják a gépeiket.

Emlékeztetőül: a februári katari teszten a világbajnok Francesco Bagnaia volt a leggyorsabb 1:50,952 perces idővel. A hivatalos pályarekord 1:51.762 perc, amelyet Luca Marini tavaly állított fel.

A mezőny lassan közelítette meg ezeket az időket az edzés első 45 percében. A különbségek a szokásos módon szorosak voltak. A top 10-et alig hat tized választotta el egymástól. Összesen 17 versenyző volt egy másodpercen belül, szinte a teljes mezőny.

Az edzést az élen a Ducati és a KTM uralta, akik folyamatosan váltották egymást az élen. A végén Martin szűk, 0,047 másodperces előnnyel vezetett. Espargaro egy késői időmérős támadással a második helyre szorította magát és Apriliáját

Egy erős ülést mutatott be a MotoGP újonca, Acosta, aki a rajt pillanatától kezdve benne volt az események sűrűjében, és néhány látványos kicsúszás mellett az 1-es kanyarban az első mentését is megcsinálta a la Marc Marquez. Végül a harmadik helyen végzett.

A Gresini újonca, Marc Marquez a negyedik helyen végzett, mindössze 0,177 másodperccel lemaradva a KTM-es Brad Binder mögött az ötödik helyen. Johann Zarco megmentette a Honda becsületét egy késői kiugrással, amivel a hatodik helyre jött fel a tabellán. A francia három tizedmásodperccel maradt el Martin legjobb idejétől az edzésen.

Enea Bastianini (Ducati), Fabio Di Giannantonio (VR46-Ducati), Jack Miller (KTM) és Bagnaia egészítette ki az első 10-et, Alex Rins az első Yamaha-pilóta a 15., csapattársa, Fabio Quartararo pedig a 19. helyen végzett.

A két Honda gyári versenyző a 16. és a 17. helyen fejezte be az edzést, de mindketten egy másodpercen belül voltak az élmezőnyhöz képest. Franco Morbidelli (Pramac-Ducati), aki edzéssérülés miatt kihagyta a szepangi és katari teszteket, az utolsó helyen végzett, több mint két másodperccel lemaradva