csütörtök, május 16, 2024
HomeMotorsportsMoto3 FT1 Indonézia: Alberto Surra szűk előnnyel vezet a nedves pályán

Moto3 FT1 Indonézia: Alberto Surra szűk előnnyel vezet a nedves pályán

A nedves és piszkos pálya lelassítja a Moto3-asokat a nyitóedzésen Indonéziában – Surra érte el a szűk leggyorsabb időt Öncü és Guevara előtt

A Moto3 első edzése a Mandalika pályán Alberto Surra legjobb idejével ért véget. A Honda versenyzője 1:51.050 perc alatt teljesítette a versenynaptár új pályáját, megelőzve Deniz Öncü (KTM) és Izan Guevara (GasGas) versenyzőket, akik a második és harmadik helyen végeztek (eredmény)

A nap első edzésén a pálya még nedves volt a reggeli zápor után, de az eső elállt. A magas hőmérséklet miatt az aszfalt az ülés előrehaladtával láthatóan kiszáradt. A Moto3-as versenyzőknek ez volt az első kapcsolatuk a pályával, mivel a MotoGP-vel ellentétben nem teszteltek itt előre.

Az esőgumikkal nem volt könnyű a mezőnynek megtalálni a határt. Ráadásul a pálya még mindig elég piszkos volt. A motorokon és a versenyzők versenyruháján is láthatóan koszréteg képződött az első körök után.

Mindamellett a pálya tapadási szintje jónak tűnt. Nem történt baleset. Miután számos váltás történt az értékelés élén, Surra öt perccel az edzés vége előtt az első helyre lépett, és nem is adta át azt. Közvetlen üldözői azonban csak néhány századmásodperccel voltak mögötte.

Öncü mindössze 0,047 másodperccel maradt le. Guevara és az újonc Daniel Holgado (KTM) között kevesebb mint hét századmásodperc választotta el a legjobb időtől. Mögöttük Carlos Tatay (FCMoto), Jaume Masia, Elia Bartolini, Matteo Bertelle (mind KTM), Xavier Artigas (CFMoto) és Stefano Nepa (KTM) következett. Az első 10 helyezett egy másodpercen belül volt egymáshoz képest.

A katari nyitóedzés győztese, Andrea Migno (Honda) a 19. helyen végzett a mandalicai első edzésen, alig 1,8 másodperces hátránnyal. Kaito Toba (KTM), a harmadik Katarban, a hátsó sorban végzett. Több mint négy másodperccel maradt el az élmezőnytől.

Összesen 28 Moto3-as versenyző indul ezen a hétvégén. John McPhee (Husqvarna) megsérült egy supermoto-balesetben, és nem lesz pótolva. Taiyo Furusato (Honda) szintén sérülés miatt továbbra is pihenőre kényszerül.