hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMoto2 FT2 Indonézia: Dixon egyértelmű legjobb ideje a sok bukás közepette -...

Moto2 FT2 Indonézia: Dixon egyértelmű legjobb ideje a sok bukás közepette – Schrötter 15.

Jake Dixon szerezte meg a nap legjobb idejét pénteken Mandalikában Celestino Vietti és Sam Lowes előtt – a 2-es kanyar sok versenyző számára végzetes

A Moto2 második, balesetekkel teli edzésén Mandalikában Jake Dixon 1:35.897-es idővel szerezte meg az egyértelmű legjobb időt. A Kalex versenyzője 0,431 másodperccel távolította el a második helyen álló Celestino Viettit. Sam Lowes a harmadik helyet szerezte meg.

Míg az első szabadedzésen a felszáradó pályán nem minden versenyző használt slick-eket, ezúttal teljesen száraz körülmények uralkodtak. A levegő hőmérséklete 31 fok volt, az aszfalton pedig 51 fok.

Mindenki javítani tudott az első próbálkozáson – Filip Salac kivételével, aki a 2-es kanyarban kidobta a Kalexét, és a nap első bukását okozta. A korai tempót az Ajo csapattársai, Pedro Acosta és Augusto Fernandez diktálták. A verseny azonban körről körre csökkentette a lemaradást.

A mezőny egyre jobban feszegette a határokat, ami több bukást eredményezett. A 2-es kanyar bizonyult a középpontnak, mert Salac után Aron Canet és – a highsider révén – Acosta is ott bukott. Szerencsére senki sem sérült meg.

A versenyirányítás azonban bejelentette, hogy Acosta esetében vizsgálatot indítanak, mert sárga jelzés alatt ütközött. Ez tehát még mindig büntetést eredményezhet.

A féltávnál Lowes beállította az első 1:37 alatti időt, és egyelőre átvette a vezetést a tabellán. Lowes csapattársa, Tony Arbolino okozott kellemetlen incidenst: Vietti belerohant, mert a versenyző a versenyvonalon lődörgött. Érintkezés történt, de mindketten ültek.

A záró szakaszban ismét felgyorsult a tempó. Dixon a nap első 1:35-ös idejével kiszorította Lowest az első helyről, és nem engedte, hogy újra átvegye a vezetést. Lowes, aki későn bukott, újabb pozíciót veszített Viettivel szemben, és a harmadik helyen végzett.

Acosta 0,632 másodperces hátránnyal a negyedik helyen végzett, őt követte Fernandez és Fermin Aldeguer, aki ismét a legjobb Boscoscuro versenyzőként zárta az ülést. Albert Arenas a hetedik helyen végzett Arbolino és Canet előtt. Az újonc Manuel Gonzalez zárta a top 10-et.

A Q2-be való ideiglenes bejutásért járó további helyeket Jorge Navarro, Cameron Beaubier, Marcos Ramirez és Romano Fenati szerezte meg. Marcel Schrötter csak a 15. helyen maradt le a legjobb 14-ről, és holnap reggel reménykednie kell a javulásban