петък, май 10, 2024
HomeMotorsportsMoto3 FT1 Индонезия: Алберто Сура с малка преднина на влажна писта

Moto3 FT1 Индонезия: Алберто Сура с малка преднина на влажна писта

Влажна и мръсна писта забавя състезателите от Moto3 в началната тренировка в Индонезия – Сура постига най-бързото време, изпреварвайки Енчу и Гевара

Откриващата тренировка на Moto3 на пистата Мандалика завърши с най-бързо време на Алберто Сура. Състезателят на Honda измина новото трасе в календара на състезанието за 1:51.050 минути, точно пред Дениз Енчъ (KTM) и Изан Гевара (GasGas), които завършиха съответно втори и трети (резултат)

В първата тренировка за деня пистата все още беше мокра след сутрешния дъжд, но дъждът спря. При високите температури асфалтът видимо изсъхна с напредването на сесията. За пилотите от Moto3 това беше първият им досег с пистата, тъй като за разлика от MotoGP те не тестваха тук предварително.

С гумите за дъжд не беше лесно за полето да намери границата. На всичкото отгоре пистата все още беше доста мръсна. След първите обиколки по мотоциклетите и състезателните костюми на пилотите се образува видим филм от мръсотия.

Въпреки това нивото на сцепление на пистата изглеждаше добро. Не е имало катастрофи. След многобройни промени в челото на класирането, Сура излезе на първо място пет минути преди края на тренировката и не го изпусна. Преките му преследвачи обаче бяха само на няколко стотни от секундата зад него.

Öncü изостана само с 0,047 секунди. Гевара и новобранецът Даниел Олгадо (KTM) бяха разделени от по-малко от седем стотни от секундата. Зад тях останаха Карлос Татай (FCMoto), Жауме Масия, Елиа Бартолини, Матео Бертел (всички KTM), Ксавие Артигас (CFMoto) и Стефано Непа (KTM). Първите 10 се оказаха в рамките на една секунда един от друг.

Победителят от откриването на сезона в Катар Андреа Миньо (Honda) завърши първата тренировка на пистата Мандалика на 19-о място с изоставане от 1,8 секунди. Кайто Тоба (КТМ), трети в Катар, се движеше отзад. Той беше на повече от четири секунди от върха.

Този уикенд ще се състезават общо 28 пилоти от Moto3. Джон Макфий (Husqvarna) пострада в катастрофата със супермото и няма да бъде заменен. Тайо Фурусато (Honda) също трябва да си вземе почивка заради контузия.