szombat, május 4, 2024
HomeFootballMilik az első labdaérintéssel betalál: Juve sokkolta a Laziót és bejutott a...

Milik az első labdaérintéssel betalál: Juve sokkolta a Laziót és bejutott a Coppa-döntőbe

Lazio A Roma közel állt ahhoz, hogy a Coppa elődöntőjének visszavágóján elszenvedett 2-0-s vereséget jóvá tegye a rekordbajnok Juventus ellen, és maga jusson a döntőbe. Ám ekkor a torinóiak edzője tökéletes cserét hajtott végre

A Coppa Italia elődöntőjének első mérkőzésén elért 2:0 kényelmesnek tűnt – túl kényelmesnek? Egyértelmű volt, hogy az előny felét már korán elhasználták a római Olimpiai Stadionban rendezett visszavágón, ahol általában a döntőt játsszák. Egy balról érkező éles Felipe Anderson-szöglet után a tulajdonképpen stabil Juventus-védelem nem tudta elég jól megállítani a csatár Castellanost. A támadó, aki a kisebb sérüléssel a kispadon ülő Immobile helyett állt be, a 12. percben a jobb felső sarokba bólintotta a labdát. A torinóiak kapusa, Perin semmit sem tudott tenni ellene.

Ezzel pedig azonnal feszültség lett az üstben – amit a lelátón hangosan szurkoló lazialiak is feldíszítettek, akiknek a 44. percben már a szájukon volt a 2:0-ás gólsikoly. Ám az 1:0-ás gólt szerző Castellanos éppen Perin előtt vesztette el az idegeit, akinek kissé pontatlanul leadott, alacsony lövési kísérletét az Öreg Hölgy kapusa

félreparálta.

Vlahovic kihagyja az egyenlítő gólt

A szünetben megszerzett vezetés mindent egybevetve jól jött a Biancocelesti számára, amely hirtelen mégiscsak reménykedett abban, hogy ismét döntőbe juthat, hiszen az új edző, Igor Tudor alatt az elmúlt hetekben pozitívan fejlődött csapat (a Serie A-ban újra versenyben van a nemzetközi jegyért) egy fokkal aktívabb, magabiztosabb és ötletesebb volt.

De a Massimiliano Allegri által irányított Juve-csapat előtt is adódtak lehetőségek, amelyben az első meccs két gólszerzője, Vlahovic és Chiesa ismét együtt kezdett elöl. Cambiaso előbb egy lapos lövéssel 1:0-ra szépített színei számára (8′), majd Vlahovic egy közvetlen közelről leadott lövéssel kétségbeesett a rómaiak kapusán, Mandason (23′), később pedig Bremer fejelt fölé (32′).

Allegri és Milik jó ösztönnel

Az összbenyomás, hogy az „Örök Város” emberei egyszerűen jobbak voltak ezen a kupaesten, a második 45 perc elején sem változott. Ellenkezőleg, a gólszerző Castellanos nem sokkal a szünet előtt jóvá tette a hibáját azzal, hogy jéghideg maradt: egy gyors felépítés után Felipe Anderson és Luis Alberto révén a csereként beállt Immobile szabadon futhatott át, robusztusan megverte Bremer-t és magabiztosan fejezte be a bal oldalon a 2:0-ás végeredményt – ezzel kiegyenlítve az összesített állást (48′).

Innentől kezdve azonban a torinói védelem visszanyerte erejét, és lényegében semmit sem bízott a véletlenre. És mivel Vlahovic a következő nagy lehetőségeket is elpuskázta, hogy megteremtse a Juve szempontjából fontos csatlakozást (56. és 57.), az a benyomás alakult ki, hogy a hosszabbítás lesz a logikus következmény a két csapat között. Főleg úgy, hogy a csapatok egyre inkább kiegyenlítődtek, és számos csere hátráltatta a játék menetét

Az Öreg Hölgy edzője, Max Allegri azonban az egyik ilyen személyi változtatással – nevezetesen a korábbi Bundesliga-játékos Milik (Augsburg és Leverkusen) beépítésével – telitalálatnak bizonyult. A csatár, aki egy ideje adductorproblémákkal hiányzott, a rendes játékidő záró szakaszában (83.) állt be, és csakhamar meg is szerezte első gólját a színeiben. A szintén beálló Kostic hosszú keresztlabdája után a szintén beállt Weah a római büntetőterület jobb oldalán passzolt, majd meglehetősen önkéntelenül pontosan középre helyezte a labdát a lövésre kész Miliknek, aki humor nélkül fejelt a kapuba (84′).

Nem volt nehéz a helyzet.

Így a Biancocelesti hazai közönség előtt kapott egy jéghideg zuhanyt, amiből még a joker Immobiléval sem tudtak kilábalni – a Juve pedig pár perccel később már a sokáig veszélyeztetett, de végül elért Coppa-döntőről ünnepelhetett. A Bianconeri most vagy a tavalyi döntős AC Firenzével (1:2 az Inter ellen), vagy az Atalanta Bergamóval találkozik. Az első mérkőzésen 1-0-ra nyert a Fiorentina, a második elődöntőt szerdán rendezik