szerda, május 1, 2024
HomeTennisMérges kígyó a teniszpályán ijesztette meg az osztrák Thiemet

Mérges kígyó a teniszpályán ijesztette meg az osztrák Thiemet

Dominic Thiem ijesztő pillanatot él át Brisbane-ben, amikor egy kígyó jelenik meg a pályán. A játékvezető félbeszakítja a meccset, és egy szakértő érkezik. Az állatról kiderül, hogy különösen mérgező

A korábbi US Open-győztes Dominic Thiem a brisbane-i tenisztornán akaratlanul is találkozott az ausztrál vadállatokkal, és ijesztő pillanatot élt át.

Az osztrák teniszező ausztrál James McCabe elleni selejtezőmérkőzése közben Ausztrália egyik legmérgesebb kígyója tévedt a pályára az ATP-tornán. A játékvezetőnek az első szett végén félbe kellett szakítania a mérkőzést, mielőtt egy szakértő eltávolíthatta volna az állatot.

Egy 50 centiméter hosszú keleti barna kígyóról volt szó, amely Ausztrália egyik leghalálosabb hüllője. „Nagyon szeretem az állatokat, különösen az egzotikusakat” – mondta a 30 éves Thiem. „De ez egy igazán mérges kígyó volt, és a labdás gyerekek közelében volt, szóval nagyon veszélyes helyzet volt”. Az incidensben senki sem sérült meg, részben azért, mert a nézők időben észrevették a kígyót. „Ilyesmi még sosem történt velem, ezt biztosan sosem fogom elfelejteni” – mondta Thiem.

A korábbi világelső azért küzd, hogy hosszú sérülési szünet után visszatérjen a világranglista élére. Miután megnyerte a 2020-as US Open döntőjét Alexander Zverev ellen, csuklóproblémák miatt többször is visszavetették. Thiem jelenleg a 98. helyen áll a világranglistán. A 30 éves játékos Brisbane-ben a 20 éves McCabe ellen vette az első selejtezős akadályt, 2:6, 7:6 (7:4), 6:4-re nyert.