csütörtök, május 9, 2024
HomeTennisMeglepetés Indian Wellsben: Navarro legyőzte Sabalenkát

Meglepetés Indian Wellsben: Navarro legyőzte Sabalenkát

Az egyik legnagyobb favorit korán elbukott Indian Wellsben. Két német számára is véget ért a torna

Az amerikai teniszező Emma Navarro meglepetésre a 16 között kiejtette a világranglista második helyén álló Aryna Sabalenkát az Indian Wellsben zajló Mastersen.

Navarro, aki a világranglista 23. helyén kezdte a tornát, 6:3, 3:6, 6:2-re nyert a fehérorosz Australian Open-győztes ellen. Navarro először jutott negyeddöntőbe Indian Wellsben. „Sosem könnyű egy ilyen tapasztalt és tehetséges ellenfél ellen játszani. Nagyon megnehezítette a dolgomat, de a nagy pillanatokban sikerült jól teniszeznem” – mondta a 22 éves játékos a meglepetés-sikeréről. A negyeddöntőben a görög Maria Sakkari lesz az ellenfele.

Eközben a világranglista-harmadik amerikai Coco Gauff jobban teljesített, és 6:0, 6:2-re dominálta a belga Elise Mertens elleni összecsapását.

Lucky Loser veszít

A férfi egyesben Luca Nardi másodszor sem tudta felülmúlni önmagát. Miután a 20 éves olasz a 16 között legyőzte a világelső Novak Djokovicot, Nardi a negyeddöntőben kiesett. Nardi 4:6, 3:6-ra kapott ki az amerikai Tommy Paultól. A jelenleg a világranglista 123. helyén álló Nardi csak szerencsés vesztesként kvalifikálta magát a főtáblára.

A legjobb német páros páros, Kevin Krawietz és Tim Pütz lemaradt a döntőbe jutásról. Az elődöntőben a hetedik helyen kiemelt párosnak nem volt esélye Wesley Koolhof és Nikola Mektic ellen, és 56 perc után 2:6, 1:6-ra kikaptak.