csütörtök, március 28, 2024
HomeMotorsportsMaxine Wahome történelmet ír: első női WRC3-as győztes

Maxine Wahome történelmet ír: első női WRC3-as győztes

A helyi hős Maxine Wahome az első nő, aki megnyerte a WRC3-as kategória egyik osztályát a Safari Rallyn – annak ellenére, hogy pénteken kiesett!

28 évvel azután, hogy a német Isolde Holderied megnyerte a Sanremo ralin az N-csoport értékelését, vasárnap a kenyai Safari ralin ismét női győztest avattak a rali-világbajnokságban (WRC). A helyi hős Maxine Wahome egy Ford Fiesta Rally3-mal az első nő lett, aki megnyerte a WRC3-as kategóriát.

„Büszke és boldog vagyok, hogy történelmet írtam” – mondta Wahome eddigi legnagyobb sportsikere után. A 26 éves kenyai, aki csak egy éve váltott motokrosszról raliautóra, szintén a jó 16. helyen végzett.

Sikere több okból is figyelemre méltó volt. Egyrészt ez volt Wahome első raliversenye egy Ford Fiesta Rally3-mal, mivel korábban egy Subaru Imprezával versenyzett az Afrikai Rally Bajnokságban.

„Nagy meglepetés volt számomra. Csütörtökön ültem először az autóban – mondja -, a célom az volt, hogy megismerjem az autót. Ez napról napra jobban működött, így tudtam növelni a sebességemet, és megszereztem az első helyet.”

Ráadásul egy technikai hiba miatt Wahome pénteken idő előtt feladta a versenyt. „Volt egy ECU-problémánk, ami folyamatosan előjött, és pont mielőtt a szervizbe értünk volna, megint meghibásodott, így fel kellett adnunk és újra kellett indulnunk” – számolt be a kenyai.

A szombati újraindítás után Wahome tiszta vezetést produkált, és miután egyik WRC3-as induló a másik után problémába ütközött, átvette a vezetést az osztályban, amelyet az utolsó napon a célba is vezetett.

„Boldogok vagyunk, hogy megőriztük az első helyet. Az egész mai küldetésünk az volt, hogy célba érjünk” – mondta Wahome. Jelenleg nem terveznek számára további indulást a rali-világbajnokságban. Ehelyett az Afrikai Rally Bajnokság többi fordulóján fog indulni a Ford Fiesta Rally3.