csütörtök, április 25, 2024
HomeFootballMagyarország túljárt az eszén: Olaszország szép gólokat és három pontot ünnepel

Magyarország túljárt az eszén: Olaszország szép gólokat és három pontot ünnepel

Magyarország rögtön meglepetésre felállt az Anglia elleni 1:0-s sikerrel, és a második Nemzetek Ligája-mérkőzésen is jól tartotta magát Olaszországban. Az Azzurri azonban végül túl sok volt nekik a 2-1-es győzelemhez.

Roberto Mancini olasz edzőnek – akit legutóbb a Nemzetek Ligája nyitányán, a Németország elleni 1-1-es döntetlennel láthattunk – nem sok oka lehetett a panaszra. Csapata, amelyben a debütáló Gnonto (18 éves, második válogatott) kezdett, hosszú szakaszokon keresztül fölényben volt az esélytelen Magyarország elleni összecsapáson, megadta az alaphangot, és gyakran gyönyörű kombinációkkal hívta fel magára a figyelmet a kis cesenai stadionban.

A logikus következmény, még akkor is, ha Magyarország az olasz Marco Rossi edző körül (a Nemzetek Ligája-induláskor Anglia ellen 1:0-val) szintén jól kontrázott, és néhány tűhegyes is készen állt: gólok a Squadra Azzurrának, amely az elmúlt tizenegy hónapban hullámvasúton ment keresztül az angliai Európa-bajnoki címmel és az Észak-Macedónia elleni rájátszásbeli vb-kieséssel.

Fine 1-0, fine 2-0

Először Cristante nyitotta meg a gólok sorát egy finom ziccerrel a védelem hátsó alakzatába, amelynek végén a közönségkedvenc Spinazzolla, aki Achilles-ín szakadása után újra fitt, Barellának tette le a labdát. Az Inter szakembere vállalta a lövést – és a labdát enyhén a bal felső sarokba terelte (30. perc).

De ez még nem volt minden: egy olasz vihar- és stresszfázisban nem sokkal a szünet előtt nem csak a levegőben volt többször is a 2:0, hanem a 45. percben meg is lett. Politano a technikájával és gyorsaságával a jobb oldalon az alapvonalig cselezte magát, mielőtt középre lépett volna. Ott az örökifjú Gnonto (az Interben nevelkedett, jelenleg az FC Zürichhez szerződött, és mivel rendkívül tehetséges játékos, úgy tűnik, mostanában néhány nagy klub is üldözi) szándékosan és nagyon ügyesen engedte el, így Pellegrini háttal állt az üres kapunak, és teljes erőből fejelt 2-0-ra.

Donnarumma kétségbe ejti Sallait

Egyfajta elődöntés már megszületett, bár a korábbi Mainz-játékos Szalai (jelenleg FC Basel) vagy a lipcsei Szoboszlai körüli magyar válogatott nem adta fel, sőt Mancini szerencsétlen öngólja után (61.) új reményt is kapott. De mivel a freiburgi Sallai ezen az estén néhány tisztességes befejezéssel (26., illetve 69. körül) teljesen elvesztette a magánpárbajt az erős Donnarummával, így már nem volt esély az egy pont megszerzésére.

Mivel Németország és Anglia 1-1-es döntetlent ért el a Nemzetek Ligája 3. csoportjának (A liga) párhuzamos mérkőzésén, Olaszország ezzel a megérdemelt háromgólos győzelemmel a tabella élére is állt, amit a végén sikerült jól megtartania.