петък, март 29, 2024
HomeFootballУнгария е надхитрена: Италия празнува красиви голове и три точки

Унгария е надхитрена: Италия празнува красиви голове и три точки

Унгария се бе изправила директно срещу изненадата в 1:0 над Англия и също така се държа добре във втория мач от Лигата на нациите в Италия. В крайна сметка обаче „адзурите“ се оказаха прекалено силни за тях и спечелиха с 2:1.

Треньорът на Италия Роберто Манчини, който за последно участва в откриващия мач от Лигата на нациите с равенство 1:1 срещу Германия, не би трябвало да има от какво да се оплаква. Неговият отбор, в който дебютира Гнонто (18 г., втори старши национал), имаше превъзходство в дълги периоди от сблъсъка с аутсайдера Унгария, задаваше тона и често привличаше вниманието с красиви комбинации на малкия стадион в Чезена.

Логичната последица, дори и ако Унгария около италианския треньор Марко Роси (на старта на Лигата на нациите с 1:0 срещу Англия) също се противопостави добре и имаше няколко готови щипки: голове за Squadra Azzurra, която премина през влакче в увеселителен парк през последните единадесет месеца с титлата на Европейското първенство в Англия и излизането от Световната купа в плейофите срещу Северна Македония.

Fine 1-0, fine 2-0

Първо Кристанте откри резултата с прекрасен удар в гърба на защитата, в края на който любимецът на публиката Спинацола, който отново е в добра форма след скъсването на ахилесовото си сухожилие, подаде на Барела. Професионалистът от Интер стреля и леко отклони топката в горния ляв ъгъл (30-та минута).

Но това не беше всичко: В италианската буря и стрес малко преди почивката 2:0 не само висеше във въздуха няколко пъти, но и трябваше да дойде в 45-ата минута. С техниката и бързината си Политано дриблира до основната линия отдясно, след което навлезе в центъра. Там вечно присъстващият младеж Гнонто (тренирал в Интер, в момента с договор с ФК Цюрих и като изключително талантлив играч, очевидно преследван от някои големи клубове в наши дни) умишлено и много хитро пусна пас, така че Пелегрини имаше празната врата пред гърба си и завърши от цял ръст, за да направи 2-0.

Donnarumma кара Салай да се отчайва

Съществуваше някакво предварително решение, въпреки че унгарският национален отбор около бившия играч на Майнц Шалай (понастоящем ФК Базел) или Шобошлай от Лайпциг не се отказа и дори получи нова надежда след злополучния автогол на Манчини (61.). Но тъй като Салай от Фрайбург напълно загуби частния двубой със силния Донарума с няколко прилични завършвания тази вечер (около 26-ото или 69-ото място), вече нямаше никакъв шанс за спечелване на точка.

Като Германия и Англия завършиха наравно 1:1 в паралелния мач от група 3 (Лига А) на Лигата на нациите, Италия също излезе начело в класирането със заслужена победа с три гола, която успя да удържи добре в края.