péntek, március 29, 2024
HomeBundesligaMaaßen: "Az első lépés mindig a legnehezebb".

Maaßen: „Az első lépés mindig a legnehezebb”.

A szezonkezdet sikerrel zárult, hiszen a DFB-kupában 4:0-ra nyertünk a regionális ligás BW Lohne ellen. Ez a győzelem azonban még nem enged igazi következtetéseket levonni az SC Freiburg elleni Bundesliga-indulásról. Az FC Augsburg játékosai és edzői a megkönnyebbülés, az önbizalom és a realizmus között ingadoznak.

Először kaki, aztán hoo, így foglalható össze az Augsburg 4-0-s győzelme vasárnap délután egy gól nélküli első félidő után. „Az első félidőben nem valósítottunk meg mindent, amit elterveztünk, aztán a második félidőben jobban csináltuk” – elemzett találóan André Hahn. „A megváltó 1:0 után sokkal jobban mentek a dolgok számunkra.” Arne Maier közvetlen szabadrúgása a kapu túlsó sarkába volt az utolsó csepp a pohárban, míg Fredrik Jensen, Flo Niederlechner és Maurice Malone is hozzátette a magáét, így kényelmes győzelmet arattunk.

„A terek valóban megvoltak, de az intenzitás nem volt olyan magas, mint szerettük volna” – mondta Felix Uduokhai, megnevezve az első 45 perc hiányosságait, valamint felsorolva a túl alacsony tempót, a passzok élességének hiányát és a túl laza ellennyomást. Mindazonáltal: „A félidő utáni teljesítményjavulás pozitív volt.

A végén a megkönnyebbülés maradt. „A kupában az előrelépés számít” – mondta Enrico Maassen edző – „az első lépés mindig a legnehezebb. A megkönnyebbüléshez azonban bizakodás is társult. „Abszolút!” – válaszolta határozottan Uduokhai, amikor erről kérdezték. Érvelése: „Nagyon szórakoztató, világos tervünk van arra, hogyan akarunk futballozni. Mindenki tudja a feladatát, jó az összhang a csapatban.”

Egészséges realizmus Niederlechnerrel és társaival

Ez mind jól hangzik, de nem garantálja a pontokat a Freiburg elleni rajtra. Ezért a játékosok egészséges realizmussal fűszerezték nyilatkozataikat. „Őszintének kell lenned: Hétvégén jön a Freiburg, meglátjuk, hol állunk” – helyezte kilátásba Florian Niederlechner, Uduokhai egyetértett vele: „Még nem volt Bundesliga-meccsünk, mindenbe belebeszélhetjük magunkat, de a jövő héten már működnie kell.” Szombatig a kupagyőzelem ellenére is ismeretlen utazás marad.