четвъртък, април 25, 2024
HomeBundesligaМаасен: "Първата стъпка винаги е най-трудна".

Маасен: „Първата стъпка винаги е най-трудна“.

Стартът на сезона беше успешен с победа с 4:0 в турнира за Купата на DFB срещу отбора от регионалната лига BW Lohne. Въпреки това тази победа не позволява да се правят реални изводи за старта на Бундеслигата срещу SC Freiburg. Играчите и треньорите на ФК Аугсбург се разкъсват между облекчението, увереността и реализма.

Първо каканижеш, после хуу – така може да се обобщи победата на Аугсбург с 4:0 в неделя следобед след безголово първо полувреме. „През първото полувреме не изпълнихме всичко, което бяхме планирали, а през второто се справихме по-добре“, анализира сполучливо Андре Хан. „След изкупното 1:0 нещата тръгнаха много по-добре за нас.“ Последната капка беше пряк свободен удар на Арне Майер в далечния ъгъл на вратата, а „уайлд кард“-ите Фредрик Йенсен, Фло Нидерлехнер и Морис Малоун добавиха към резултата, за да ни осигурят комфортна победа.

„Пространствата всъщност бяха налице, но интензивността не беше толкова висока, колкото ни се искаше“, каза Феликс Удуохай, като назова пропуските от първите 45 минути и също така изброи твърде ниското темпо, липсата на острота в подаванията и твърде слабата контрапреса. Въпреки това: „Подобрението на представянето след полувремето беше положително.

В крайна сметка облекчението остана. „В турнира за купата важното е да стигнеш по-далеч“, каза треньорът Енрико Маасен, „първата стъпка винаги е най-трудна. Към облекчението обаче се присъедини и увереност. „Абсолютно!“, отговаря решително Удуохай, когато го питат за това. Мотивите му: „Наистина е забавно, имаме ясен план как искаме да играем футбол. Всеки знае задачите си, а хармонията в екипа е добра. „

Здравословен реализъм с Нидерлехнер и Ко.

Всичко това звучи добре, но не гарантира точки за старта срещу Фрайбург. Ето защо играчите подправят изявленията си със здравословен реализъм. „Трябва да сте честни: През уикенда предстои Фрайбург, така че ще видим къде се намираме“, каза Флориан Нидерлехнер, а Удуохай се съгласи с него: „Все още нямаме мач в Бундеслигата, можем да си говорим за всичко, но следващата седмица трябва да се получи.“ Въпреки спечелената купа до събота остава пътуване в неизвестното.