csütörtök, május 2, 2024
HomeLa LigaLewandowski nyitja a gólok sorát: a Barça bemelegít a Bajnokok Ligájára

Lewandowski nyitja a gólok sorát: a Barça bemelegít a Bajnokok Ligájára

Az FC Barcelona fölényes teljesítményt nyújtva egyértelmű, 5-0-s győzelmet ünnepelhetett a Real Betis ellen. Öt különböző gólszerző is feliratkozott a góllövőlistára a végén

Xavi nélkülözte a Barça kezdőcsapatában Gündogant (kispad), aki hátproblémákkal tért vissza a német válogatottól. Joao Felix viszont a kezdőben debütált.

A katalánok szerezték a mérkőzés első találatát Joao Cancelo révén, de a Real Betisnek két jó jelenete is volt. Luis Henrique és Ayoze gyors egymásutánban két jó lehetőséghez jutott a vendégek részéről. Ezt követően azonban a hazaiak egyre inkább átvették a játék irányítását. Ez eleinte csak a labdabirtoklás jelentős növekedésében mutatkozott meg, mivel az utolsó harmadban nem találtak játékmestert.

Aztán a korábbi stuttgarti játékos Romeu volt az, aki kiszolgálta Joao Felixet. A portugál hagyta magát egy kicsit ellökni, de éles szögből betalált és megszerezte a vezetést (25.). A 23 éves újoncnak a második gólban is volt szerepe, mert nem volt benne a játékban. Egy beadást a sávba Joao Felix engedett át, így Lewandowski szabadon futhatott, ő pedig a belső kapufa fölé fejelt, így 2-0 (32.).

Ter Stegen megakadályozza az egyenlítő gólt

Nem sokkal a szünet előtt lett igazán veszélyes a Real Betis. Willian José közelről tesztelte ter Stegen kapust. Az ellentámadásból Joao Felix ismét kihagyta a lehetőséget. Rui Silva kapus nagyot mentett.

A térfélcserét követően a Real Betis ellenállása korlátozott volt, így nem volt születésnapi ajándék az edzőnek. A 70. születésnapját ünneplő Pellegrini edzőnek végig kellett néznie, ahogy Ferran Torres egy szabadrúgást a fal mellett a hálóba ívelt 3-0-ra (62.). Mindössze négy perccel később Lewandowski passzolt a büntetőterületen belül Raphinához, aki akadálytalanul, egy gólpasszal 4-0-ra növelte az előnyt. A Real Betis csak korlátozott ellenállást tanúsított. Joao Cancelo kitáncolta ellenfelét és egy gólpasszal beállította az 5:0-ás végeredményt (81.)

A katalánok így egy döntetlennel és négy győzelemmel továbbra is veretlenek az 5. játéknapon. Jövő kedden a Royal Antwerpen vár rájuk a Bajnokok Ligájában. A bajnokság szombaton a Celta Vigo ellen folytatódik. A Real Betis az FC Cadiz ellen lép pályára (vasárnap), de előbb a Glasgow Rangersszel kell megmérkőznie (csütörtökön) az Európa Ligában.