hétfő, április 29, 2024
HomeFootballLewandowski megtörte a varázslatot: a Barça követi a Realt a Szuperkupa-döntőbe

Lewandowski megtörte a varázslatot: a Barça követi a Realt a Szuperkupa-döntőbe

Az FC Barcelona eleinte nehezen lendült játékba a spanyol Szuperkupa elődöntőjében a CA Osasuna ellen, de nagyjából egy óra elteltével Lewandowski megszerezte a megváltó nyitógólt.

Egy nappal a Real és az Atletico Madrid (5:3 n.V.) közötti látványos mérkőzés után a spanyol Szuperkupa második elődöntőjében Szaúd-Arábiában a regnáló barcelonai bajnok és a tavalyi kupadöntős CA Osasuna volt a kihívó. A Copa del Rey-ben egyik csapat sem borította dicsőségbe magát az utóbbi időben. Míg a Barça a negyedosztályú UD Barbastro elleni 3-2-es győzelemig kínlódott, addig az Osasuna még hosszabbításra is kényszerült a harmadosztályú CD Castellon ellen, amelyben José Arnaiz 1-0-s győztes gólt szerzett.

A katalánoknál Xavi Balde, Gündogan, Sergi Roberto és Lewandowski helyett Fort, Fermin, Oriol Romeu és Joao Felixet hozta be. Eközben Jagoba Arrasate kilenc helyen rotált, az észak-spanyoloknál csak David Garcia és Juan Cruz maradt az első tizenegyben.

Turbulens nyitó szakasz

Lendületesen indult a mérkőzés, mindkét oldalon adódtak lehetőségek: Christensen (6.), Ferran Torres (8.) és Lewandowski (13.) hagyott ki jó lehetőségeket, hogy a Barça korán vezetést szerezzen. A másik oldalon Koundé előbb Budimir elől mentett (7′), majd Areso lövése pattant csak kevéssel a kapufa mellé (9′).

Az idő előrehaladtával kicsit megnyugodott a játék. A Barcelona egyértelmű fölényben volt a labdabirtoklás tekintetében, de nehezen találta a réseket az Osasuna mély védelmén. A következő jó lehetőség egy beadásból adódott, de Lewandowski fejelt kevéssel mellé (31′).

Az Osasuna eközben a gyors ellentámadásokat kereste, és nem sokkal a szünet előtt egy kicsit több bátorságra lelt. Egy szép ellentámadás után Budimir lépett ki Araujo mellett a büntetőterületen belül, de nem tudta megelőzni a ter-Stegen-helyettes Inaki Penát (39′).

Lewandowski góljával megszerezte a vezetést

A második félidőben eleinte kevés változás történt. A Barça uralta a játékot, de alig talált rést, részben azért is, mert az Osasuna szabálytalanságokkal folyamatosan kivette a játék sodrát. Alig egy óra elteltével azonban Lewandowski megroppantotta a formáját. Gündogan játszott egy pontos passzt a lengyelnek, aki 15 méterről értékesítette (59′). Az előkészítésben Christensen a középpályán robusztusan, de szabálytalanul szerzett labdát José Arnaiz ellen.

Az Osasunának most aktívabbá kellett válnia, de nehezen kapcsolt – és Herrera kapusnak köszönhette, hogy nem lett 2-0. A kapus kinyújtotta magát, hogy szögletre mentse Joao Felix lövését (68′).

Budimir különösen a Rojillosnak teremtett egy-két ígéretes jelenetet, de Inaki Pena már nem igazán forgott veszélyben. A 78. percben a Barcelona kapusa hárította a horvát legjobb lövését, nem sokkal később pedig Araujo akadályozta meg az Osasuna csatárának befejezését (80′). A csereként beálló Raul szintén nem tudott egyenlíteni egy röplabdával (88′).

Lamine Yamal mindent tisztázott

Ehelyett a Barça teret teremtett – és Joao Felix tudta, hogyan kell ezt kihasználni a ráadásban. A portugál végigszáguldott a bal szélen, egy lábrúgással lemaradt Moncayoláról, és megtalálta Lamine Yamalt. A 16 éves játékos 14 méterről, második profi gólját lőtte, és ezzel 2:0-ra alakította az eredményt

Vasárnap a Real Madrid elleni döntővel folytatja az FC Barcelona. Az Osasuna eközben visszautazik Spanyolországba, hogy szerdán a Real Sociedaddal csapjon össze a kupában a 16 között