szombat, május 4, 2024
HomeFootballLenónak van egy kérdése Klopphoz

Lenónak van egy kérdése Klopphoz

A visszatérő Trent Alexander-Arnold csodálatos szabadrúgása juttatta győzelemre a Liverpoolt a Fulham otthonában. Jürgen Klopp szerint volt egy történet előtte – és egy utána

Amikor Trent Alexander-Arnold a közelmúltban térdszalagszakadás miatt hetekre kidőlt a sorból, az FC Liverpoolnak nemcsak a játékmesteri kvalitásai és a keresztpasszai hiányoztak, hanem a standardjai is. Vasárnap, amikor a Premier League-be is visszatért, a jobbhátvéd különösen szépen bemutatta, mire képes a beívelésekkel.

A jobblábas Alexander-Arnold egy tökéletes, a bal felső sarokba tartó közvetlen szabadrúgással indította útjára a Liverpoolt a Fulham FC 3:1-es győzelméhez (1:0, 32′). Asszisztot nem kapott érte – de Jürgen Klopp szóban mégis kiosztott egyet utána. Az indoklása: mivel a ballábas Harvey Elliott nagyjából tíz perccel korábban elakadt a falban az alacsony szabadrúgásával, Alexander-Arnold nem tudta határozottan felemelni

Klopp kihagyja az asszisztot Alexander-Arnold közvetlen szabadrúgásgóljához

„Szerintem Harvey-é a gól 10-15 százaléka” – ragaszkodott Klopp. „Elemeztük a Fulhamet, láttuk, hogy a fal felugrik, és azt mondtuk Harvey-nak: „Próbáld meg alulról”.” Mivel nem sikerült, a szurkolók „nevettek”, folytatta a tréner, de nem a végén: „Egészen biztos vagyok benne, hogy a fal” – Alexander-Arnold próbálkozásán – „nem ugrott olyan magasra, mint általában szokott”.

Egy másik, stuttgarti gyökerekkel rendelkező német kevésbé lelkesedett ezért a „nagyszerű szabadrúgásért” (Klopp): Bernd Leno, a Fulham kapusa hiába repült, a meccs után kereste a beszélgetést Kloppal. „Megkérdezte tőlem: „Milyen gólokat szoktál mindig lőni ellenünk? ” Valószínűleg úgy értette: ellene.”

Sőt, Lenónak már az első körös párharcban négyszer is a háta mögé kellett nyúlnia, hiszen többek között Alexis Mac Allister és Wataru Endo is kiemelkedő gólokat szerzett távolról, a hivatalosan védőként jegyzett játékosok közül pedig az egyik, a 88. percben 16 méterről lőtte a 4:3-at: Alexander-Arnold.

„Ez igaz – mondta Klopps Leno kérdésére -, voltak igazán őrült góljaink. De szükségünk volt rájuk”. A Fulham elleni újabb győzelemmel a Liverpool pontszámban egy szinten maradt az új listavezető Arsenallal, míg a címvédő Manchester City egy ponttal és egy mérkőzéssel a harmadik