szerda, május 8, 2024
HomeMotorsportsKudarc a P4-ben a világbajnokságon: Lando Norrisnak csak az első hely számít

Kudarc a P4-ben a világbajnokságon: Lando Norrisnak csak az első hely számít

Lando Norris szívesen végezne a negyedik helyen a WRC-ben, de ragaszkodik hozzá, hogy ez végül nem számít – fontosabb, hogy a konstruktőri bajnokságban a P4-ben maradjon

Norrisnak 205 pontja volt a szezon végén, Fernando Alonso és Charles Leclerc 206 ponttal megelőzte őt. Végül különösen Leclercnek „nagyon jó hétvégéje volt” – ismeri el Norris, aki nem bánkódik, hogy elvesztette a P4-et a bajnokságban.

Végül is csak az első hely számít, „szóval nem igazán érdekel” – tette hozzá Norris. A negyedik hely jó lenne, „de ez nem változtat semmin, nem változtatja meg a gondolkodásmódomat semmilyen módon” – mondta a brit.

És mivel számára nem a bajnoki címről van szó, a konstruktőri világbajnokság „a prioritás” – mondta. És ebből a szempontból a McLaren „az Aston [Martin] előtt végzett, ami a fő célunk volt” – mondta elégedetten Norris.

A konstruktőri bajnokságban a negyedik helyet sikerült elérni Abu-Dzabiban, „és ha nem, akkor első hely vagy semmi” – emlékszik vissza Norris. Magán a versenyen Norris a P3. helyről indult, de a dobogón nem tudta tartani magát a végéig

Norris: Túlságosan erőltettem a gumikat

Norris: Túl keményen kellett nyomnom a gumikat

Q Egy lassú boxkiállás miatt eleinte elvesztette pozícióját George Russellel szemben, mielőtt Sergio Perez megelőzte volna. „Őszintén szólva, a hidegebb hőmérséklet és az ehhez hasonló dolgok miatt egy kicsit többre számítottunk” – ismerte el Norris.

„Arra számítottunk, hogy a versenytempónk egy kicsit magasabb lesz” – mondta Norris, aki az első etapban Charles Leclerc-rel és Russellel csatázott. „A tempó hiánya miatt nagyon keményen kellett nyomnom, hogy tartsam a lépést a Mercedesszel és a Ferrarival” – magyarázta.

És amikor ezt tettem, nagyon gyorsan tönkretettem a gumikat” – mondta Norris. Ennek eredményeként „kemény csata” volt a kezdetektől fogva, „de megtettem, amit tudtam. Mindent megtettem, amit tudtam, és megpróbáltam, amennyire csak tudtam, de ez ma nem volt elég” – ismerte el.

De azt is hozzátette: „Ez nem olyan, mintha a Ferrari és a Mercedes elment volna. Ha megelőztem volna a Mercedest a boxkiállásnál, akkor is megmaradhattam volna az első helyen a piszkos levegő miatt? Lehetséges.

Norris elkerüli: Mi is „egy kicsit szerencsétlenek voltunk „

Amikor a páros fékezés után más autókkal ütközött, „mindig az ő javukra történt, és néha az egyenes végén utolértem őket, ami azt jelentette, hogy egy egész kört kellett mögöttük mennem” – mondja Norris.

„Néha volt egy kis szerencsém. De George jól csinálta. A Mercedes is jól teljesített” – tette hozzá, majd megismételte, hogy a legnagyobb probléma az volt, hogy egyszerűen nem volt elég sebességünk a versenyen.

A McLarennek végül ismét gondjai akadtak a „nagyon lassú kanyarokban”. „Azt hiszem, nyilvánvalóak voltak azok a részek [a pályán], amelyek gondot okoztak nekünk. Csak a nagyon lassú kanyarok voltak, az 5-6., 7. kanyar, majd a 12., 13., 14. kanyar” – mondta Norris.

A brit a Forma-1-es pályafutása során másodszor végzett a hatodik helyen a pilóták bajnokságában. Ezt 2021-ben érte el, és még soha nem fejezett be ilyen jól egy szezont