szerda, május 8, 2024
HomeNBAKövetkező visszaesés a Hálónak: Hartenstein megnyerte a Schröderrel vívott párharcot

A Brooklyn Nets playoff-reményei egyre inkább elszállnak. Szombat este sorozatban hatodik vereségét szenvedte el a világbajnok Dennis Schröder csapata – a városi rivális New York Knicks ellen, amelynél Isaiah Hartenstein is jó teljesítményt nyújtott

Klasszis zsákolások, jó munka a palánkoknál – és egy blokk Dennis Schröder ellen: Isaiah Hartenstein volt az egyik letéteményese a New York Knicks 105:93-as győzelmének a brooklyni városi rivális ellen. A német center 17 pontot és kilenc lepattanót (köztük négy támadópattanót) tett a közösbe, emellett négy labdalopást és két blokkot is begyűjtött.

Dennis Schröder viszont meglehetősen gyenge napot fogott ki a helyi idő szerint délben kezdődő korai tippelésnél. A DBB csapatkapitánya kilenc pontot szerzett, 14 mezőnykísérletéből mindössze négyet talált be. Ahogy társai, úgy ő is kevéssé tudott beleszólni a támadásokba az utolsó időszakban.

De kezdjük az elején: a szokatlanul korai időpont ellenére egyik csapatnak sem tartott sokáig, mire megtalálta a támadóritmusát. A Knicks irányítója, Miles McBride (26 pont, 6/12 tripla) a kezdetektől fogva jó formában volt a Madison Square Garden otthonában, a Brooklyn pedig jól küzdött. Az első három negyedben egyik csapat sem tudott kétszámjegyű előnyre szert tenni

Bridges buzzer-beater a saját térfeléről

A meccsnek azonban volt néhány csúcspontja, mint például Hartenstein blokkja Schröder hajtásánál – vagy amikor Mikal Bridges (18 pont) a saját térfeléről süllyesztett el egy buzzer-beater-t: Az első félidő végén a Nets szerezte meg a labdát, 1,7 másodperccel a vége előtt. Miközben néhány csapattársa már az öltöző felé fordult, Bridges felkapta a labdát, hosszú útra küldte azt a saját hárompontos vonaláról, amikor megszólalt a sziréna – és betalált.

A negyedik negyedre végül a Knicks 80:77-es vezetéssel ment, de aztán az izgalmaknak gyorsan vége lett. A New York egy 12:0-s futásba kezdett a játékrész első perceiben, amelyhez a gólerős Donte DiVincenzo (összesen 31) egymaga tíz ponttal járult hozzá. A Brooklyn teljesen kihűlt, a negyedik negyedben mindössze 28 százalékkal dobott. Schröder (0/4 FG a negyedben) is peches volt, egy hárompontosa már a kosárban látszott, de végül mégis kiesett.

Ebben a szakaszban a német-német párharcban ismét Hartenstein volt a nyerőember egy Schröder-hajtásnál, a Nets pedig már nem tudott zárkózni. A Brooklyn (26-45) zsinórban hatodik vereségét követően lassan, de biztosan veszít a rájátszástornán való részvételre jogosító 10. helyről, amelyet jelenleg az Atlanta Hawks (30-39) foglal el. A Knicks 42 győzelemmel és 28 vereséggel az ötödik helyen áll a Keleti Konferenciában.