неделя, април 28, 2024
HomeNBAСледващата неуспешна стъпка за Nets: Hartenstein печели двубоя с Schröder

Следващата неуспешна стъпка за Nets: Hartenstein печели двубоя с Schröder

Надеждите на Бруклин Нетс за участие в плейофите избледняват все повече и повече. В събота вечерта отборът на световния шампион Денис Шрьодер претърпя шестото си поредно поражение – срещу градския съперник Ню Йорк Никс, за който Исая Хартънщайн също се представи добре

Красиви забивки, добра работа на дъската – и блок срещу Денис Шрьодер: Айзея Хартънщайн беше един от гарантите за победата на Ню Йорк Никс със 105:93 срещу градските им съперници от Бруклин. Немският център реализира 17 точки и девет борби (включително четири в нападение), а освен това събра четири откраднати топки и два блока.

От друга страна, Денис Шрьодер имаше доста слаб ден в ранния час на мача по обяд (местно време). Капитанът на отбора на ДББ вкара девет точки, като порази само четири от 14-те си опита от игра. Подобно на останалите си колеги, и той нямаше какво да каже в нападение през последния период.

Но да започнем отначало: Въпреки необичайно ранния час на нито един от отборите не им отне много време да намерят своя ритъм в нападение. Гардът на Никс Майлс Макбрайд (26 точки, 6/12 тройки) беше в добра форма от самото начало у дома в „Медисън Скуеър Гардън“, докато Бруклин се бранеше добре. Нито един от двата отбора не успя да открие двуцифрена преднина през първите три четвърти

Мрежата се разпиля от собствената си половина

В мача обаче имаше няколко ярки моменти, като например блокадата на Хартънщайн при пробив на Шрьодер – или когато Микал Бриджис (18 точки) заби шут от собствената си половина: В края на първото полувреме „Нетс“ получиха топката, а до края на срещата оставаха 1,7 секунди. Докато някои от съотборниците му вече се обръщаха към съблекалнята, Бриджис грабна топката, изпрати я на дълго пътешествие от собствената си линия за три точки, докато звучеше сирената – и отбеляза.

В крайна сметка Никс влязоха в четвъртата четвърт с 80:77, но след това вълнението бързо приключи. Ню Йорк се впусна в серия от 12:0 в началните минути на периода, за която само силният Донте ДиВинченцо (общо 31) допринесе с десет точки. Бруклин съвсем охладня, като в четвъртата четвърт вкара едва 28% от стрелбите си. Шрьодер (0/4 FG в четвъртината) също нямаше късмет, като една тройка вече изглеждаше в коша, но все пак изпадна.

В тази фаза Хартънщайн отново беше победител от драйв на Шрьодер в германско-немския двубой и мрежите вече не успяха да се доближат до него. След шестото си поредно поражение Бруклин (26-45) бавно, но сигурно губи позиции на 10-о място, което в момента се заема от Атланта Хоукс (30-39) и дава право на участие в плей-ин турнира. Никс са на пето място в Източната конференция с 42 победи и 28 загуби.