péntek, május 3, 2024
HomeBasketballKövetkező Oldenburgi életjel - az Ulm kikapott a Ljubljanától

Következő Oldenburgi életjel – az Ulm kikapott a Ljubljanától

Az EWE Baskets Oldenburg az új edző, Ingo Freyer irányításával megnyerte a BBL kiesés elleni harc következő mérkőzését – és hogyan! Nemzetközi szinten nem volt mit szerezni a német képviselőknek.

A botladozó korábbi bajnok és kupagyőztes EWE Baskets Oldenburg újabb fontos győzelmet aratott a BBL-ben maradásért folytatott küzdelemben. A Fraport Skyliners Frankfurt 110-103-as (61-50) győzelmével a tabella utolsó helyén álló csapat felzárkózott legközelebbi riválisához, a s.Oliver Würzburghoz, és két pontra megközelítette a hessenieket.

A 2015-ös kupagyőztesnek, aki 2017-ben második lett, ez volt mindössze a negyedik győzelme a szezon 19. mérkőzésén. A Donnervögel győztese, akiket a közelmúltban a korábbi válogatott Ingo Freyer edzett, Max Heidegger volt 27 ponttal.

Gyenge második félidő: az Ulm kikapott a Ljubljana ellen

ratiopharm Ulm sorozatban négy hazai győzelem után ismét kikapott otthon. A svábok szerdán 96-104 (55-50) arányban kikaptak a szlovén rekordbajnok Cedevita Olimpija Ljubljanától az Eurocupban. Hat győzelemmel és hét vereséggel az ulmiaknak még mindig jó esélyük van a legjobb 16 közé jutásra.

Támadójátékban előbb a vendégek, majd az ulmiak találták meg a ritmust: a házigazdák 34:28-ra vezettek az első negyed után, és addigra hét hármasukból hatot elsüllyesztettek. Különösen Semaj Christon és Jaron Blossogame volt meggyőző. Blossomgame a félidőre 23 pontig jutott, tíz dobásából mind a tízet betalált.

A szünet után a svábok elvesztették a ritmust: A harmadik negyedben mindössze 15 pontot szereztek, és a záró játékrész előtt hárompontos különbséggel maradtak le. A vendégek jó labdajáratással növelték előnyüket, de a házigazdák lőtávolon belül maradtak. A záró szakaszban egy korábbi ulmi játékos biztosította a döntést a Ljubljana javára: Zoran Dragic 43 másodperc alatt két hárompontost is bevágott.

Az ulmiaknak ismét három állandó játékosukat kellett nélkülözniük: a korábbi NBA-játékost, Cristiano Feliciót, a válogatott kosárlabdázót, Karim Jallowt és Christoph Philippst. Jaron Blossomgame (29 pont) és Semaj Christon (28 pont) ugrott be helyettük.

Bayreuth esélytelen Varsóban – Ludwigsburg gyenge dobóformában

medi A Bayreuth szerdán hatodik mérkőzését is elveszítette a FIBA Europe Cup Top 32-es fordulójában, és továbbra is nyeretlenül áll csoportja utolsó helyén. A felső-franciaországiak óriási meglepetésre 55:80-ra kikaptak a Legia Varsótól.

A Bajnokok Ligájában az MHP Riesen Ludwigsburg végül sorrend nélkül maradt a Top 16 fordulójában a 3. játéknapon az izraeli Hapoel Holon képviselőjénél, miután az első félidő kiegyenlített volt: 51:69 (21:22). A Barockstädter sikerszériája így öt győzelem után véget ért a bajnokságban. A középszakasz-csoportjuk második mérkőzésén először szenvedtek vereséget a ludwigsburgiak. Tyrus McGee, a Holon újonca csak a harmadik negyedben négy hármast dobott. Justin Simon 17 ponttal vezette a kevés pontot (27 százalék) dobó svábokat.