петък, май 10, 2024
HomeBasketballСледваща Олденбург дава признаци на живот - Улм губи от Любляна

Следваща Олденбург дава признаци на живот – Улм губи от Любляна

EWE Baskets Oldenburg спечели следващия мач в битката за изпадане в BBL под ръководството на новия треньор Инго Фрайер – и как! В международен план германските представители нямаше какво да получат.

Спъващите се бивши шампиони и носители на купата EWE Baskets Oldenburg спечелиха още една важна победа в борбата за оставане в BBL. С победата на Фрапорт Скайлайнърс Франкфурт със 110:103 (61:50) последният отбор в таблицата намали изоставането си от най-близкия си съперник – С.Оливер Вюрцбург, и се доближи на две точки от хесенци.

За носителите на Купата от 2015 г., които бяха вицешампиони през 2017 г., това беше едва четвъртата им победа в 19-ия мач за сезона. Победител в мача за Donnervögel, чийто треньор отскоро е бившият национал Инго Фрайер, стана Макс Хайдегер с 27 точки.

Слабо второ полувреме: Улм загуби срещу Любляна

ratiopharm Улм отново загуби у дома след четири поредни домакински победи. В сряда швабите загубиха с 96-104 (55-50) от словенския шампион Cedevita Olimpija Ljubljana в Еврокъп. С баланс от шест победи и седем загуби отборът на Улм все още има добри шансове да достигне до последните 16 места.

В атакуващата игра първо гостите, а след това и отборът на Улм намериха своя ритъм: домакините водеха с 34:28 след първата четвърт и дотогава бяха вкарали шест от седемте си тройки. Особено убедителни бяха Семаж Кристон и Жарон Блосогейм. На полувремето Блосъмгейм отбеляза 23 точки, като вкара всеки от десетте си хвърляния от игра.

След почивката швабите загубиха ритъма си: През третата четвърт те вкараха само 15 точки и изоставаха с три точки преди последния период. Гостите увеличиха преднината си благодарение на доброто движение на топката, но домакините останаха на една ръка разстояние. В заключителната фаза бивш играч на Улм осигури решението в полза на Любляна: Зоран Драгич вкара две тройки в рамките на 43 секунди.

Отборът на Улм отново трябваше да се справя без трима редовни играчи: бившия професионалист от НБА Кристиано Фелисио, националния баскетболист Карим Жолоу и Кристоф Филипс. За тях се включиха Джарон Блосомгейм (29 точки) и Семаж Кристън (28 точки).

Байройт без шанс във Варшава – Лудвигсбург слаб в хвърлянето

medi Байройт загуби и шестия си мач в Топ 32 на Купата на ФИБА Европа в сряда и остава без победа на последното място в групата си. Горнофранцузите загубиха от Легия Варшава с разгромното 55:80.

В Шампионската лига MHP Riesen Ludwigsburg в крайна сметка остана без победа в Топ 16 кръг в 3-ия ден на мача с израелския представител Hapoel Holon след равностойно първо полувреме: 51:69 (21:22). По този начин серията от успехи на Barockstädter приключи след пет победи в състезанието. Във втория мач от групата на междинния кръг отборът на Лудвигсбург загуби за първи път. Тайръс Макгий, новото попълнение на „Холон“, вкара четири тройки само през третата четвърт. Джъстин Симон беше начело на нискорезултатните шваби (27%) със 17 точки.