kedd, április 30, 2024
HomeUEFAA West Ham elítéli az ARD riporterpáros elleni támadást

A West Ham elítéli az ARD riporterpáros elleni támadást

Az Eintracht Frankfurt West Ham United elleni Európa Liga-mérkőzésén a Hammers szurkolói megtámadták az ARD rádió két riporterét. Mindkettő rendben van.

A szurkolói csoportok közötti félelmetes összecsapások a jelek szerint nem következtek be csütörtök este a West Ham United és az Eintracht Frankfurt (1:2) közötti Európa Liga-elődöntő első mérkőzésén. Egy másik eset azonban zavart okozott.

Az ARD rádió két riporterét, Tim Brockmeiert és Philipp Hofmeistert a házigazdák szurkolói fizikailag megtámadták nem sokkal a West Ham időközi 1-1-es egyenlítő gólja után, a mérkőzés 21. percében.

„Hátulról támadtak minket az angol szurkolók. Ledobták Tim fejhallgatóját” – számolt be Hofmeister az élő adás során. „Meg vagyunk döbbenve” – mondta Brockmeier. „Még soha nem tapasztaltam ilyesmit.” Utóbbi később azt írta a Twitteren, hogy „több ütés érte a tarkóját, a nyakát, a hátát. „

A West Ham következményeket jelent be – a „Hessischer Rundfunk” kritizálja a Kalapácsosokat

Brockmeier köszönetet mondott mindkét klub médiaszemélyzetének, „akik tényleg biztonságba helyeztek minket a szünetben, oda kellett juttatniuk minket”. A duó a második félidőt egy másik helyről kommentálta. „Lelkileg nehéz volt utána” – mondta Hofmeister, aki később tweetelte: „Jól vagyunk. Minden jót kívánok a West Ham szurkolóinak, akik szeretik a futballt és tisztelik az ellenfeleket.”

A Premier League klub elítélte az esetet és következményeket jelentett be. „Azon fogunk dolgozni, hogy felkutassuk az elkövetőket” – mondta a klub szóvivője. „Határozatlan idejű eltiltást kapnak, és nem léphetnek be a londoni stadionba, illetve nem utazhatnak a klubbal. Az ilyen viselkedésnek nincs helye.”

Gabriele Holzner, a „Hessischer Rundfunk” programigazgatója, akinek Brockmeier és Hofmeister csütörtökön szolgálatban volt, szintén kritikát fogalmazott meg. „Egy futballstadion nem egy törvénytelen tér” – mondta Holzner a műsorszolgáltató közleményében. „Elvárjuk a rendező klubtól, hogy a vendégcsapat riporterei számára is megteremtse a feltételeket, hogy a támadástól való félelem nélkül végezhessék a munkájukat. „