csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballKiváló Foden háromszor is betalált: a Man City legyőzte az Aston Villát...

Kiváló Foden háromszor is betalált: a Man City legyőzte az Aston Villát és ellensúlyozta az Arsenalt

A Manchester City sikerrel válaszolt az Arsenal kötelező győzelmére a bajnoki címért folytatott versenyfutásban. Míg Haaland és De Bruyne 90 percig a kispadon maradt az Aston Villa ellen, addig a hárompontos Foden volt a meccs győztese

A Manchester City Arsenal elleni 0-0-s döntetlenjét követően sok szó esett az Égszínkékek támadójátékáról, akik a Luton Town elleni szerdai győzelmükkel további nyomás alá helyezték a címvédőt. A figyelem középpontjában mindig a szinte láthatatlan Haaland állt, akinek a londoniak és a Liverpool elleni csúcsmeccseken (1:1) nyújtott teljesítményét Roy Keane még egy harmadosztályú játékoséval is egyenlővé tette.

A norvég minden bizonnyal nagyon vágyott arra, hogy két gólnélküli bajnoki után végre ismét betaláljon – ám meglepő módon a kispadon találta magát, ahol De Bruyne is helyet foglalt.

Watkins csereként beállt Rodri ellen

A négy helyen cserélő hazaiak azonban jól kezdtek az Etihadban, és azonnal átvették a játék irányítását, amiből Rodri bő tíz perc után megérdemelten szerzett vezetést (11′). A szép kombinációt azonban sokáig nem követte veszélyes befejezés. Egyedül Grealish járt ismét közel (24.).

Míg Pep Guardiola úgy döntött, hogy nem játszatja le legeredményesebb támadóját, addig ellenfele, Unai Emery kénytelen volt így tenni. A Háromoroszlánosok támadója, Watkins hiányzott, akárcsak a törzskapus Emiliano Martinez.

Duran és Olsen a Wolves elleni 2-0-s győzelemhez képest a hat újonc közül kettő a kezdőcsapatba került – és remekül beilleszkedtek. Míg Olsen Grealish lövését védte, és Alvarez ellen is kiemelkedően mentett lábbal (37′), addig a kolumbiai Duran a 20. percben jéghidegnek bizonyult, és 1-1-re alakította az állást.

Zaniolo nyitja a kaput

Nem sokkal a szünet előtt még úgy tűnt, hogy a villalakók a folyamatos égszínkék nyomás ellenére is némileg hízelgő döntetlent vihetnek az öltözőbe. Ekkor azonban Zaniolo hibázott a falban egy Foden-szabadrúgásból, ami azt jelentette, hogy a tulajdonképpen veszélytelen szögletet tartó szabvány megállíthatatlanul találta el az erős Olsent (45.+1). Majdnem kettős találat következett, de Alvarez ismét nem tudta megelőzni Martinezt (45.+5).

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első véget ért: Olsen nyert egy-egyet, ezúttal Bernardo Silvával szemben (48′), ami után a túloldalon Ortega Moreno is először tudott betalálni. A korábbi bielefeldi játékos gyors egymásutánban két alkalommal is hárított Douglas Luiz és Lenglet ellen (55′). A villalakók utolsó támadásai

Foden kettős találata eldöntötte a mérkőzést

A hazaiak teljesen másképp játszottak, nem csak hogy De Bruyne és Haaland nélkül is fölényesen irányították a meccset, de bő egy óra elteltével a különbséget is megteremtették: Rodri hozta helyzetbe Fodent, aki közvetlenül a kapuba vágta a labdát, és mindössze hét perccel a bravúr után (69′) fejezte be a tripláját.

Előzőleg ő maga csípte el a labdát, és egyéni próbálkozásával nyomatékosan hangsúlyozta, hogy ezen az estén egy számmal nagyobb volt a Villanoknak, akiknek még a csereként beállt Sergio Gomez utolsó utáni próbálkozásával is szerencséjük volt a hosszabbításban (90.+3).

Az Égszínkékek meggyőző és megérdemelt győzelme azt jelenti, hogy a Liverpool FC most már nyomás alatt van a bajnoki címért folytatott versenyfutásban, mivel csütörtök este 20.30-kor a Sheffield Uniteddel találkozik. A Manchester City legközelebb szombaton 13.30-kor a Crystal Palace ellen lép pályára, az Aston Villa pedig nem sokkal később, 16.00-kor a Brentford FC-t fogadja.