hétfő, május 20, 2024
HomeBasketball"Kínos": a bajnok Ulm elbukott Gran Canarián

„Kínos”: a bajnok Ulm elbukott Gran Canarián

A német kosárlabda-bajnok ratiopharm Ulm debütálhatott az EuroCup első idegenbeli mérkőzésén. Anton Gavel edző csapata 82-111-re (36-62) kapott ki a címvédő CB Gran Canaria otthonában, ami az Ulm első veresége a szezonban a bajnokságban. A csalódást keltő vendégcsapat legjobb pontszerzője L.J. Figueroa volt 19 ponttal.

Ulm problémája a katasztrofális első félidő volt. „Egyáltalán nem voltunk ott az első félidőben, kínos teljesítmény volt” – mondta Gavel a szünetben a MagentaSportnak. Az Ulm jól kezdte a mérkőzést Las Palmasban, de aztán az első negyedórában teljesen összeomlott. A spanyolok 17:5-ös futása indította ezt, és a második játékrészben sem lett jobb a helyzet. Csak a nagyszünet után ébredt fel az Ulm, és legalább a harmadik negyedet megnyerte, de izgalmas már nem volt.

Ulm a tabella közepén

A Gran Canaria nem tartozik a spanyol bajnokság élcsapatai közé. Az EuroCupban, a második legmagasabb európai kupában azonban a korábbi ulmi edző, Jaka Lakovic csapata hazai pályán erőfölényben van. A spanyolok két meccsből két győzelemmel a B csoport élén állnak, az Ulm egyelőre a középmezőnyben.

A tízfős csoportban Gavel csapatának az első hatban kell végeznie ahhoz, hogy a következő körbe jusson. Minden csoportból két csapat jut közvetlenül a negyeddöntőbe, míg a harmadik-hatodik helyezett klubok a legjobb 16 között játszanak.