csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueKettős találat töri meg a Chelsea-t: Newcastle egyértelműen legyőzte a Kékeket

Kettős találat töri meg a Chelsea-t: Newcastle egyértelműen legyőzte a Kékeket

A Premier League 143. összecsapását a Newcastle United és az FC Chelsea között a Szarkák nyerték 4-1-re. A Kékek nem tudtak válaszolni a mintegy egy óra elteltével szerzett kettős találatra

A nemzetközi szünet előtt a Newcastle 2-0-s vereséget szenvedett a Bournemouth ellen. Ehhez képest Eddie Howe menedzser három helyen is változtatott. Isak, Bruno Guimarães és Livramendo kezdett Hall, Willock és Longstaff helyett.

A londoni vendégek az utóbbi időben jól teljesítettek a topcsapatok ellen. A Kékek az Arsenal, a Tottenham és a Manchester City elleni mérkőzéseikről veretlenül jöttek ki, és öt pontot gyűjtöttek be menet közben. A City elleni vad 4-4-es döntetlen után Mauricio Pochettino Kaysedo és Disashi helyett Oguchukou és Bandiashile kezdett.

Mindkét csapat rögtön a meccsbe kezdett. A védőknek azonnal résen kellett lenniük, és így is tettek: Bandiashile egy szép ziccer után tagadta Isakot (4.), Schär pedig megállította Palmer lobját az érkező Cucurellának (8.)

Isak fejezi be Miley passzát, Sterling gyorsan egyenlít

Gordon és Joelinton szép kombinációja után Miley jutott középre a labdához. A 17 éves játékos felemelte a fejét és megtalálta Isakot, aki jól mozgott a védők között. A svéd magával vitte a labdát, és a hálóba tolta, ezzel megszerezve a vezetést (13′). Tíz perccel később Sterling felszabadult és nagy sebességgel fejelt a kapu felé, elhibázta a passzt az ekkor jobb helyzetben lévő Palmerhez, de büntetőt ítélt Tripier ügyes szabálytalansága után. Sterling maga szerezte meg a labdát és remekül értékesítette, Pope csak mögé tudott nézni (23′).

A két gól után sem vesztett lendületéből a mérkőzés. Joellinton egyből válaszolt egy szöglet után, amiből Sanchez ugyan megbotlott, ahogy jött lefelé, de az üres kapu mellé küldte a labdát (25′). A másik oldalon Pope blokkolta Fernandez távoli lövését (31.). Trippier bizonyította, hogy nem csak Sterling tud veszélyes szabadrúgásokat végezni, amikor félfordulatból a keresztlécet célozta meg (42′).

Lascelles és Joelinton állítja vissza a vezetést

A második félidőben már nyoma sem volt annak a tempónak, ami az első félidőt jellemezte. Pontosan egy óra elteltével a Newcastle hárította Tripier szabványos veszélyét, majd közelről lőtt szabadrúgást. A labda jobbról balra Joelinton keresztül Gordonhoz vándorolt, aki lágy keresztlabdával Lascelles fejét találta meg. A középhátvéd Sanchez irányába fejelt, és ezzel visszaállította a vezetést (60. perc). A Newcastle alig egy perccel később Joelinton révén szépített: a brazil megszerezte a labdát honfitársától, Thiago Silvától, majd biztonságosan a hálóba helyezett (61′).

Gordon hagyja James-t repülni, hogy beállítsa a végeredményt

Még egyszer a Kékek egyéni hibája volt az, ami végül a Szarkák javára billentette a mérkőzést. Sanchez élesen passzolt Jamesnek, akit már korábban figyelmeztettek, miután blokkolt egy gyorsan elvégzett szabadrúgást (55′), a labda pedig lepattant a lábáról – akárcsak Silvának a 3:1-nél. Ezúttal Gordon volt gyorsabb a labdához, James megragadta a 22 éves játékos testét, leütötte, és sárga lappal leküldték (73′). A Kékek esetleges visszatérése most már szinte lehetetlen volt a kapitányuk nélkül.

Kétgólos előnnyel a háta mögött a Newcastle semmit sem bízott a véletlenre, a Chelsea tíz emberrel alig-alig csinált támadást, a házigazdák pedig egy lépéssel továbbjutottak. A lenyűgözően játszó Almiron egy hosszú labdával felszabadította Gordont, aki hat méterről bemerészkedett és Bandiasile mellett a hosszú sarokba küldte a labdát (82′). Ezt követően végleg eldőlt a mérkőzés. A keddi, PSG elleni Bajnokok Ligája-összecsapásra (21:00) készülő Newcastle zsinórban ötödik hazai győzelmét ünnepelte a

A

Chelsea viszont az utóbbi időben mutatott jó szereplése után csapást szenvedett, és James mellett egy másik védőt, Cucurellát is nélkülözni kell a jövő vasárnapi, Brighton elleni hazai mérkőzésen (15:00). A spanyol ugyanis a szezonban ötödik sárga lapját gyűjtötte be.