szombat, május 4, 2024
HomeUEFAKései gól az Európa Liga történetében: az Eintracht bejutott a negyeddöntőbe

Kései gól az Európa Liga történetében: az Eintracht bejutott a negyeddöntőbe

A Betis elleni drámai 16-os visszavágó után a Frankfurt bejutott az Európa Liga negyeddöntőjébe. A hessenieknek hosszabbításra kellett menniük, ott szerencséjük volt – és a meccs utolsó akciójával megszerezték a döntő 1:1-et

Eintracht edzője, Oliver Glasner nem változtatott a kezdő tizenegyén a VfL Bochum elleni 2:1 után. A Betis a hétvégén a Bilbao elleni 1-0-s győzelemmel visszavágott az első mérkőzésen elszenvedett 2-1-es vereségért. A frankfurti visszavágón Manuel Pellegrini edző a La Liga-legenda és csapatkapitány Joaquínt küldte be többek között a kezdőből, hogy Fekir, Ruibal és Willian José mellett gólveszélyt jelentsen.

Knauff lövése a keresztlécen csattan

A sevillai vendégek nagyon bátran kezdtek az első percekben, de ebben a szakaszban nem tudtak kényszerítő gólszerzési lehetőséget kialakítani. Körülbelül a tizedik perctől kezdve a Frankfurt átvette a játék irányítását, és a szünetig jobb csapat volt. Az első félidő legjobb, és egyben egyetlen említésre méltó lehetősége Knauffnak volt, a keresztlécre helyezte a labdát, a vendégek kapusa, Rui Silva még kissé rá is állt (14.).

A hesseniek egyébként nagyon biztos védelemre támaszkodhattak, ami az ötlettelen andalúzok ellen egyáltalán nem engedett semmit. A Frankfurtnak volt egy-két lehetősége elöl, de vagy nem fejezték be tisztán a labdát, vagy a befejezés nem volt elég meggyőző. A mérkőzés gólnélküli eredménnyel vonult az öltözőbe, a vendégek továbbra is nyomás alatt voltak.

Az SGE ismét alumíniumot talált

A szünet után ismét a Betis kezdett jobban, Fekir adta meg az első kapura lövést (56.). Ám ahogy az első félidőben, most is a Frankfurt jött fel jobban – és jó lehetőségei voltak a vezetés megszerzésére: Kostic előbb nem találta el ideálisan a labdát, amikor üres volt a kapu, nem sokkal később a szerb szabadrúgása, amit senki sem ért el, a bal kapufán csattant (mindkettő 63.). A vendégek azonban most már valamivel többet játszottak elöl, és a csereként beálló Juanmi fejjel jó védésre kényszerítette Trappot (65.).

Iglesias hosszabbítást kényszerít

A frankfurtiak jól kézben tartották a mérkőzést, és nem engedtek semmit sem történni. A Betis sokáig ötlettelen volt, de aztán a végén újra nekilendült, hogy kikényszerítse a hosszabbítást. És sikerrel jártak! Előbb a csereként beállt Borja Iglesias lőtt fölé (87.), de a 90. percben a csatár jobban csinálta: Fekir keresztlabdája után Borja Iglesias a kapuba fejelte a labdát és egyenlített.

Az utolsó akcióval: az Eintracht bejutott a negyeddöntőbe

A hosszabbításban a Betis volt a jobb csapat, és az andalúzoké volt az egyetlen jó lehetőség az első percben: Lainez lövése megpattanva Borja Iglesiasnál kötött ki, aki a keresztlécre fejelte a labdát (109.). A hosszabbításban sokáig ötletszegény volt a Frankfurt, de a vége felé a hesseniek megszerezték a második levegőt.