péntek, május 17, 2024
HomeTennisKerekesszékben vitték le a pályáról a teniszezőt

Kerekesszékben vitték le a pályáról a teniszezőt

Bátran küzdött, de végül nem tudta befejezni az Elina Svitolina elleni mérkőzését Harmony Tan francia teniszező. Éppen ellenkezőleg, le kellett kergetni a pályáról.

Keserű verseny kiesés a francia Harmony Tan számára. A 24 éves játékosnak sérülten és kimerülten kellett feladnia az ukrán Elina Szvitolina elleni második fordulós mérkőzését. 3:6, 7:5 és 1:5-nél a bátran küzdő Tan csak vonszolta magát a pályán, úgyhogy még a játékvezető is megszólalt – és a meccs véget ért.

Serve a pálya széléről orvosi időkérés után

Tan fájdalmai még olyan erősnek is tűntek, hogy nem tudott fellépni, és kerekesszékben kellett letolni a pályáról a Margaret Court Arena közönségének biztató tapsa közepette.

A negyedik szettben 1:4-nél Tan „orvosi időt kért”, hogy esetleg visszajusson a meccsbe. A gyógytornász leragasztotta az alsó lábszárát. De alig néhány perccel azután, hogy Tan visszatért a pályára, máris nyilvánvalóvá vált, hogy a világranglista 107. helyezettje nem lesz képes befejezni a mérkőzést.

Tan az ütőjére támaszkodott, alulról kellett szerválnia. Még az édesanyja is, aki a lelátón ült, intett neki, hogy fejezze be idő előtt a meccset, nehogy súlyosabb sérülést kockáztasson.

A párizsi születésű jobbkezes teniszező az első fordulóban 6-3, 6-3-ra verte a kazah Yulyaa Putinzeva-t, és ezzel kiérdemelte a Svitolina elleni mérkőzést. Pályafutása során mindössze másodszor jutott Grand Slam-tornán a második fordulóba, a 2021-es francia nyílt teniszbajnokság után.