четвъртък, май 2, 2024
HomeTennisТенисистка, изведена от корта в инвалидна количка

Тенисистка, изведена от корта в инвалидна количка

Боя се смело, но в крайна сметка френската тенисистка Хармони Тан не успя да завърши мача си срещу Елина Свитолина. Напротив, тя трябваше да бъде изведена от корта.

Горчиво отпадане от турнира за французойката Хармони Тан. 24-годишната тенисистка трябваше да се откаже от мача си от втория кръг срещу украинката Елина Свитолина, тъй като беше контузена и изтощена. При 3:6, 7:5 и 1:5 смело борещата се Тан само се влачеше по корта, така че дори съдията й се обади – и мачът приключи.

Сервиз от долната част на игрището след медицински таймаут

Болката на

Tan дори изглеждаше толкова силна, че тя не можеше да играе и трябваше да бъде изведена от корта в инвалидна количка под окуражителните аплодисменти на публиката на „Маргарет Корт Арена“.

При 1:4 в четвъртия сет Тан взе „медицински таймаут“, за да се върне в мача. Физиотерапевтът й залепва лента на долната част на крака. Но само няколко минути след завръщането на Тан на корта стана ясно, че 107-ата в света няма да може да завърши мача.

Тан се подпря на ракетата си и трябваше да сервира отдолу. Дори майка ѝ, която седеше на трибуните, я помоли да прекрати мача по-рано, за да не рискува да получи по-тежка контузия.

Родената в Париж десничарка победи казахстанката Юлия Путинзева с 6:3, 6:3 в първия кръг, за да спечели мача със Свитолина. Тя достигна втория кръг на турнир от Големия шлем едва за втори път в кариерата си – след Откритото първенство на Франция през 2021 г.