szerda, május 1, 2024
HomeTennisKerber egyértelmű első fordulós vereséget szenvedett

Kerber egyértelmű első fordulós vereséget szenvedett

Azóta, hogy anyaként visszatért a tenisztornára, Angelique Kerber először versenyez Németországban. A korábbi világelső egyértelmű vereséget szenvedett

A korábbi wimbledoni bajnok Angelique Kerber elszalasztotta a remélt 16 közé jutást Stuttgartban. A 36 éves játékos szülési szabadsága utáni első fellépésén német tenisztornán egyértelműen 2:6, 1:6-ra kikapott a brit Emma Raducanutól. Kiesésével a rendkívül kiélezett fedett salakpályás torna német részvétel nélkül folytatódik a második fordulótól egyesben.

Kerber első szettje a 2021-es US Open szenzációs győztese ellen sokkal küzdelmesebb volt, mint amilyennek az eredmény alapján tűnt. A 2015-ben és 2016-ban Stuttgartban győztes játékos agresszívan és bátran lépett pályára a tavaly hónapokig sérülten kiesett Raducanu (21) ellen. A szintet azonban nem tudta tartani. A balkezes játékos 2:3-nál zsinórban három játékot veszített, és feladta az első szettet.

A háromszoros Grand Slam-tornagyőztesnek a második szettben is hiányzott az összhang ahhoz, hogy legalább az eredményt kicsit szorosabbá tegye. Kerbernek végül el kellett fogadnia negyedik első fordulós kiesését ötödik tornáján, amióta az év elején anyaként visszatért a tenisztornára.

A kieli születésű teniszezőt az utóbbi időben megfázás gyengítette. Kerber arról számolt be, hogy „rendkívül rosszul” érzi magát. A korábbi világelső nem játszott a német női teniszválogatott múlt hétvégi brazíliai Billie Jean King-kupa-sikerében.

Siegemund és Maria is kiesett

Kerber előtt Laura Siegemund is kiesett az első fordulóban egy hosszú, több mint háromórás csata után. A metzingeni játékos (36) 3:6, 7:6 (7:4), 4:6-ra kapott ki az ukrán Marta Kostjuk ellen. Mivel a Bad Saulgau-i Tatjana Maria (36) már kedden kikapott a belga Elise Mertenstől, így a nyitóforduló után az összes német kiesett.