сряда, май 1, 2024
HomeTennisКербер претърпява категорично поражение в първия кръг

Кербер претърпява категорично поражение в първия кръг

За първи път след завръщането си в тенис тура като майка Анжелик Кербер се състезава в Германия. Бившата номер едно в света претърпява категорично поражение

Бившата шампионка от Уимбълдън Анжелик Кербер пропусна да се класира на очакваното място в 16-ия кръг в Щутгарт. В първото си участие на германски тенис турнир след отпуска по майчинство 36-годишната тенисистка загуби категорично с 2:6, 1:6 от британката Ема Радукану. С нейното отпадане силно конкурентният турнир на закрити клей кортове ще продължи без германско участие от втория кръг на сингъл.

Първият сет на Кербер срещу сензационната победителка от US Open 2021 беше по-труден, отколкото изглеждаше резултатът. Победителката в Щутгарт от 2015 и 2016 г. излезе агресивно и смело срещу Радукану (21 г.), която миналата година беше контузена в продължение на месеци. Тя обаче не успя да задържи нивото. При 2:3 левичарката загуби три поредни гейма и отстъпи първия сет.

На трикратната победителка в турнири от Големия шлем ѝ липсваше постоянство и във втория сет, за да направи резултата поне малко по-близък. В крайна сметка Кербер трябваше да се примири с четвъртото си отпадане в първи кръг на петия си турнир, откакто се завърна в тенис тура като майка в началото на годината.

Родената в Киел тенисистка напоследък беше отслабнала от настинка. Кербер е съобщила, че се е чувствала „изключително зле“. Бившата номер едно в света не игра при успеха на германския женски тенис отбор в турнира за Купата на Били Джийн Кинг в Бразилия миналия уикенд.

Зигемунд и Мария също отпадат

Преди Кербер Лаура Зигемунд също отпадна в първия кръг след дълга битка, продължила повече от три часа. Тенисистката от Метцинген (36 г.) загуби с 3:6, 7:6 (7:4), 4:6 срещу Марта Костюк от Украйна. Тъй като Татяна Мария (36 г.) от Бад Заулгау вече бе загубила от белгийката Елизе Мертенс във вторник, всички германки отпадат след първия кръг.