péntek, május 10, 2024
HomeTennisKerber 16-os vereség Indian Wellsben

Kerber 16-os vereség Indian Wellsben

Indian Wells – Angelique Kerber kiesett a 16 között az Indian Wellsben zajló Tennis Mastersen. A korábbi világelső 6:4, 2:6, 3:6-ra kikapott a lengyel Iga Swiatektől.

Kerber volt az utolsó német az amerikai WTA-tornán. Az ugyanebben az időpontban zajló ATP-tornán sem maradt német játékos egyesben. Alexander Zverev már csak párosban versenyez a kazah Andrej Golubev partnerével.

A döntő szettben Kerbernek sikerült az első brék 3:2-re, de azonnal feladta a re-breaket, és 3:5-ös hátrányba került, miután újabb adogatójátékot veszített. A 14 évvel fiatalabb Swiatek az első meccslabdáját kihasználva győzött. A 34 éves versenyző a múlt héten a harmadik helyen kiemelt lengyellel gyakorolt a kaliforniai sivatagban.

A kaliforniai sivatagban rendezett Masters a WTA Tour egyik legfontosabb versenye. A keménypályás verseny 8 584 055 dollárral van dotálva. Kerber 2019-ben a döntőig jutott, a negyeddöntőben a későbbi győztes spanyol Paula Badosától kapott ki a tavalyi kiadáson, amelyet a Corona miatt őszre tettek át.