четвъртък, май 9, 2024
HomeTennisПоражение в 16-ия кръг за Кербер в Индиън Уелс

Поражение в 16-ия кръг за Кербер в Индиън Уелс

Indian Wells – Анжелик Кербер отпадна в 16-ия кръг на турнира Tennis Masters в Индиън Уелс. Бившият номер едно в света загуби от полякинята Ига Свитек с 6:4, 2:6, 3:6.

Кербер беше последната германка на турнира на WTA в САЩ. В турнира на АТП, който се провежда по същото време, няма нито един германски играч на сингъл. Александър Зверев все още се състезава само на двойки с казахстанеца Андрей Голубев като партньор.

В решаващия сет Кербер успя да направи първия пробив за 3:2, но веднага допусна повторен пробив и изоставаше с 3:5, след като загуби още един сервис гейм. Свитек, която е с 14 години по-млада, взе първия си мачпойнт и спечели. През миналата седмица 34-годишният играч тренираше с третия поставен поляк в калифорнийската пустиня.

Мастърсът в калифорнийската пустиня е един от най-важните турнири в WTA Tour. Събитието на твърди кортове е финансирано с 8 584 055 щатски долара. Кербер стигна до финала през 2019 г., като на миналогодишното издание, което беше преместено за есента заради Корона, загуби на четвъртфиналите от крайната победителка Паула Бадоса от Испания.