péntek, március 29, 2024
HomeMMAJudo világbajnokság: Menz megszerezte első német érmét

Judo világbajnokság: Menz megszerezte első német érmét

Katharina Menz (Backnang) szerezte a Német Judo Szövetség első érmét az üzbegisztáni Taskentben megrendezett világbajnokság megnyitóján.

Katharina Menz (Backnang) megszerezte a Német Judo Szövetség első érmét az üzbegisztáni Taskentben zajló világbajnokságon. A 48 kg-ig tartó súlycsoport döntőjében a 32. születésnapját szombaton ünneplő Menz a címvédő japán Natsumi Tsunoda ellen kikapott, és ezüstérmet szerzett. A bronzérmet Assunta Scutto (Olaszország) és Abiba Abushakynova (Kazahsztán) szerezte meg.

Moritz Plafky (Hennef) kiesett a férfi 60 kg-os kategóriában. A 26 éves versenyzőnek nehéz volt a nyitómeccse, és az első előselejtezős meccsén kikapott a japán olimpiai bajnok és háromszoros világbajnok Naohisa Takatótól.