csütörtök, április 25, 2024
HomeMotorsportsJack Aitken megszerezte első GT3-as győzelmét Zandvoortban

Jack Aitken megszerezte első GT3-as győzelmét Zandvoortban

Jack Aitken a Forma-2-es idők óta először nyert versenyt Zandvoortban: Miért is maradt el a siker, és miért remegett még a végén Emil Frey

Jack Aitken most már sikeresen megérkezett a GT3-as versenyzésbe is: A brit az Emil-Frey-Lamborghininél dolgozó csapattársával, Albert Costával együtt megnyerte a 2022-es ADAC GT Masters második futamát Zandvoortban.

Aitken számára ez volt az első siker 2019. szeptember 8. óta, amikor a Campos Racing alkalmazásában álló brit megnyerte a Formula-2 sprintversenyt Monzában. Tavaly óta az Emil Frey csapat színeiben GT3-as versenyeken indul. „Úgy érzem, hogy a győzelem már régóta esedékes volt”,

A brit így folytatta: „Van egy nagyon tapasztalt és gyors csapattársam, a csapat pedig mega munkát végez. Volt már néhány lehetőségünk korábban, amelyeket különböző okokból nem tudtunk kihasználni.” Valóban, idén több is lehetett volna benne Aitken és Costa számára a csúcsot jelentő 63-as Lamborghiniben.

Jack Aitken és Emil Frey ragyogott vasárnap

Aitken maga volt az, aki az első körben elcsúszott Oscherslebenben, és ezzel megalapozta az elrontott versenyt. Szombaton Spielbergben hibák láncreakcióját váltotta ki a boxkiállásnál elkövetett „rossz rajtjával”, amiért a 19-es rajtszámú autó büntetőkört kapott.

De úgy tűnik, hogy ezek a végzetes hibák mostanra megszűntek. Aitken vasárnap Zandvoortban ragyogott a kvalifikáción, és megszerezte a pole pozíciót. A futamban nem hagyott ki semmit, és a rajtnál fogva irányította az akciót.

„Lehetőségem volt arra, hogy kontrolláljam a tempómat, mert már elég korán feljöttem a 33-asra. Ezután már csak kerülgettem az akadályokat” – magyarázta Aitken. Végül a gumikkal kellett kíméletesen bánni. „Kicsit őrültség, hogy így kell vezetnünk. De nagyon óvatos voltam” – mondja.

Lambo győzelme Zandvoortban szombaton egy morális löket

Mindezek ellenére Aitken a végén ismét megremegett: „Az utolsó öt körben négy vagy öt autónak volt defektje. Ez egy nagyon kényes helyzet volt.” Hiszen több autón, köztük Maximilian Paul T3-as Lamborghinijén is elszálltak a gumik. De Aitken bízott a csapatában: „Hagyni akartam, hogy a mérnökök végezzék a munkájukat. „

„Albert azt mondta, hogy mindent ő irányít, és nem kockáztat semmit. Ezt akartam hallani. Ezért hagytam őket békén.” Így aztán kettős győzelem született az Emil Frey Racing számára: szombaton a Mick Wishofer/Konsta Lappalainen páros nyert a