hétfő, április 29, 2024
HomeTennisIsmét sikertelenek a franciák: Ausztrália második győzelmével

Ismét sikertelenek a franciák: Ausztrália második győzelmével

A Davis Kupa középdöntőjének második mérkőzésén Németország csoportellenfelei közül az ausztrálok legyőzték Franciaországot, és ezzel tovább növelték előnyüket a tabellán.

A két nappal korábbi, a belga teniszválogatott elleni nyitó győzelem után az ausztrálok a Matthew Ebden/Max Purcell párosnak köszönhetően megszerezték második győzelmüket a Rothenbaumban rendezett csoportdöntőben. Az idei wimbledoni győztesek megérdemelten győzték le 6-4, 6-4-re a Nicolas Mahut/Arthur Rinderknech párost.

A francia Benjamin Bonzi a nap második egyes mérkőzésén egy gyenge első szettet követően harmadik szettre kényszerítette Alex de Minaurt. Ott az ausztrál a hátránya ellenére is kitartott, és 6-3, 1-6, 6-4-re nyert, kiegyenlítve a mérkőzést. Korábban a világranglista 79. helyén álló Richard Gasquet könnyedén, 6-2, 6-4-re legyőzte a Davis Kupa-újonc Jason Kublert, ezzel a franciák szereztek vezetést az első mérkőzésen.

Egy nappal korábban Franciaország már 1-2-re kikapott a német csapattól, miután Jan-Lennard Struff egyesben és Tim Pütz/Kevin Krawietz párosban is győzött. A német válogatott Belgium elleni összecsapása előtt az ausztrálok vezetik a tabellát, őket követik a németek.