понеделник, април 29, 2024
HomeTennisФранцузите отново не успяват: Австралия с втора победа

Французите отново не успяват: Австралия с втора победа

Във втория мач между съперниците на Германия в междинния кръг на Купа Дейвис австралийците победиха Франция, за да увеличат преднината си в класирането.

След откриващата си победа срещу отбора по тенис на Белгия два дни по-рано, австралийците спечелиха втората си победа във финала на групата в Ротенбаум благодарение на двойките Матю Ебдън/Макс Пърсел. Тазгодишните победители на Уимбълдън заслужено победиха Николас Махут/Артюр Риндеркнех с 6:4, 6:4.

Французинът Бенжамен Бонзи изигра слаб първи сет във втория сингъл за деня и принуди Алекс де Минаур да играе в трети сет. Там австралиецът удържа нервите си, въпреки че изоставаше, и спечели с 6:3, 1:6, 6:4, за да изравни резултата. По-рано 79-ият в света Ришар Гаске с лекота победи новака в Купа „Дейвис“ Джейсън Кублер с 6:2, 6:4, за да даде на французите преднина в първия мач.

Ден по-рано Франция вече беше загубила с 1:2 от германския отбор след победите на Ян-Ленард Щруф на сингъл и на Тим Пюц/Кевин Кравиц на двойки. Преди сблъсъка на германския отбор с Белгия австралийците са начело в таблицата, следвани от германците.