csütörtök, május 2, 2024
HomeTennisIga Swiatek dominál a negyeddöntőben

Iga Swiatek dominál a negyeddöntőben

A világelső Iga Swiatek sorozatban 33 győzelmet aratott a French Openen. A férfiaknál a fiatal Holger Rune álma a címvédésről véget ért.

A világelső Iga Swiatek továbbra is akarva-akaratlanul uralja versenytársait. A 21 éves lengyel teniszező szerdán, egy nappal a születésnapja után 6-3, 6-2-re legyőzte az amerikai Jessica Pegulát a párizsi negyeddöntőben, így sorozatban 33. győzelmével bejutott a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjébe. A világelső 1:29 óra után a negyedik meccslabdáját értékesítette.

„Még mindig ideges vagyok minden alkalommal, amikor pályára lépek” – mondta Swiatek a lenyűgöző győzelmi szériája ellenére. A 2020-as French Open-győztes legutóbb február közepén, a dubaji tornán veszített mérkőzést. „Csak próbálok a játékomra koncentrálni, és ez ma is sikerült” – mondta Swiatek.

Növő ellenfele Darja Kassatkina

A legjobb négy között a lengyel az orosz Darja Kassatkina ellen lép pályára csütörtökön. A 25 éves teniszező a negyeddöntőben 6-4, 7-6 (7-5) arányban legyőzte honfitársát, Veronika Kudermetovát, és pályafutása során először jutott elődöntőbe Grand Slam-tornán. „Túl vagyok a boldogságtól” – mondta az orosz: „De nincs időm örülni, mert holnap már a következő meccs következik.”

Az

Amerikai Coco Gauff és az olasz Martina Trevisan is megmérkőzik egymással a csütörtöki döntő másik összecsapásán. Angelique Kerber volt az utolsó német, aki kiesett a harmadik fordulóban. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes két és fél hét múlva Bad Homburgban tér vissza a turnéra, hogy felkészüljön Wimbledonra.

Cilic és Ruud bejutott az elődöntőbe

A férfi egyesben a horvát Marin Cilic és a norvég Casper Ruud követte az olimpiai bajnok Alexander Zverevet és a 13-szoros párizsi bajnok Rafael Nadalt az elődöntőben. A 33 éves Cilic szuper tiebreakben 5:7, 6:3, 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (10:2) arányban nyert az orosz Andrej Rubljov ellen. A 2014-es US Open-bajnok 4:10 óra után használta ki első meccslabdáját.

Cilic most pénteken Ruuddal találkozik a döntőbe jutásért folytatott küzdelemben. A 23 éves norvég 6-1, 4-6, 7-6 (7-2), 6-3-ra nyert a dán Holger Rune elleni skandináv párharcot jóval éjfél után, és ezzel először jutott elődöntőbe Grand Slam-tornán.

Alexander Zverev már kedden bejutott az elődöntőbe Carlos Alcaraz legyőzésével. Ott az olimpiai bajnok pénteken a 13-szoros párizsi bajnok Rafael Nadallal találkozik. A spanyol győzött a címvédő szerb Novak Djokovic ellen.