неделя, април 28, 2024
HomeTennisИга Свитек доминира на четвъртфиналите

Ига Свитек доминира на четвъртфиналите

Световният номер едно Ига Свитек постигна 33-а поредна победа на Откритото първенство на Франция. В мъжкия сингъл мечтата на младия Холгер Руне да спечели титлата приключва.

Световната номер едно Ига Свитек продължава да доминира над конкурентките си. 21-годишната полякиня победи американката Джесика Пегула с 6:3, 6:2 на четвъртфинала в Париж в сряда, ден след рождения си ден, и се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция с 33-ата си поредна победа. Световната номер едно реализира четвъртия си мачбол след 1:29 часа.

„Все още се притеснявам всеки път, когато излизам на корта“, казва Свитек въпреки впечатляващата си серия от победи. За последен път победителят от Откритото първенство на Франция през 2020 г. загуби мач в средата на февруари на турнира в Дубай. „Просто се опитвам да се съсредоточа върху играта си и днес отново успях да го направя“, каза Свитек.

Следващата съперничка е Даря Касаткина

В последната четворка полякинята ще се изправи срещу рускинята Даря Касаткина този четвъртък. 25-годишната тенисистка победи сънародничката си Вероника Кудерметова с 6:4, 7:6 (7:5) на четвъртфинала и за първи път в кариерата си достигна до полуфинал на турнир от Големия шлем. „На седмото небе от щастие“, каза руснакът: „Но нямам време да се радвам, защото следващият мач е още утре.“

Американката Коко Гауф и италианката Мартина Тревизан също ще се изправят една срещу друга в другия сблъсък от финалния кръг в четвъртък. Анжелик Кербер е последната германка, която отпадна в третия кръг. Трикратният победител в турнири от Големия шлем ще се завърне в Бад Хомбург след две седмици и половина, за да се подготви за Уимбълдън.

Чилич и Рууд се класират за полуфиналите

На сингъл при мъжете хърватинът Марин Чилич и норвежецът Каспер Рууд последваха на полуфиналите олимпийския шампион Александър Зверев и 13-кратния шампион от Париж Рафаел Надал. 33-годишният Чилич спечели срещу руснака Андрей Рубльов в супер тайбрек с 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (10:2). След 4:10 часа шампионът от US Open 2014 използва първия си мачпойнт.

Сега Чилич ще се срещне с Рууд в петък в битка за място на финала. 23-годишният норвежец спечели скандинавския двубой с датчанина Холгер Руне с 6:1, 4:6, 7:6 (7:2), 6:3 доста след полунощ и за първи път достигна до полуфинал на турнир от Големия шлем.

Александър Зверев вече беше достигнал до полуфиналите във вторник, като победи Карлос Алкарас. В петък олимпийският шампион ще се срещне с 13-кратния шампион в Париж Рафаел Надал. Испанецът надделя над защитаващия титлата си Новак Джокович от Сърбия.