kedd, április 30, 2024
HomeChampions LeagueHosszabbításban: Benzema vezette be a Realt az elődöntőbe az erős Kékek ellen

Hosszabbításban: Benzema vezette be a Realt az elődöntőbe az erős Kékek ellen

Látványos mérkőzés után jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe a Real Madrid. Annak ellenére, hogy a Chelsea elleni visszavágón soha nem volt előnyben, a madridiak hosszabbításban, névlegesen 3-2-re győztek.

A Real edzője, Carlo Ancelotti a Getafe elleni 2-0-s vereség után öt változtatást eszközölt: a védők Mendy, Nacho és Carvajal, valamint a középpályások Kroos és Modric helyett Eder Militao (sárga eltiltás), Marcelo, Vazquez, Camavinga és Rodrygo (mindannyian a kispadon) kerültek be. Thomas Tuchel, a Chelsea edzője mindössze egy változtatást eszközölt a Southamptonban elszenvedett 6-0-s vereség után: James helyettesítette Christensen-t (pad).

Werner furcsa asszisztja Mountnak az 1-0-hoz

A mérkőzés élénken indult. Mindkét csapat kereste a továbbjutás útját, gyakran a szélsőkön keresztül. Vinicius Junior volt a fő mozgatórugó – de a lehetőségek továbbra is ritkák voltak, és a mérkőzés a korai szakaszban sokat ment oda-vissza. De 15 perc elteltével hirtelen a labda a hálóban volt: Ez azért volt figyelemre méltó, mert a Chelsea az első komolyabb lövési kísérletével szerzett vezetést: Mount a büntetőterületen belül Werner térdének meglehetősen véletlenszerű meghosszabbítását váltotta gólra.

A Chelsea fokozta a nyomást, és alig engedte kibontakozni a Realt. Benzema & Co. mindig blokkolták a próbálkozásaikat (például a 23. percben). Azonban a Chelsea sem dolgozott ki kiemelkedő ötleteket, emiatt a játék veszített a lendületéből. A Real a szünetben kivédekezte az 1:0-t, de nem is volt sok gondja. Egyedül Rüdiger okozott némi veszélyt távolról (34.).

Rüdiger egy fejessel – és egy élénk ütésváltás

A folytatás után veszélyesebb lett a játék: Courtois majdnem gólra invitálta korábbi klubját, a Chelsea-t, de Casemiro résen volt Havertzzel szemben (47.). Nem sokkal később azonban már 2:0 volt: Rüdiger emelkedett a legmagasabbra egy szöglet után, és a háló jobb alsó sarkába bólintott (51.). A Real rögtön utána megpróbált visszajönni, de nem talált utat a kékek erős védelmén.

Ennek eredményeképpen a védelmi vonalakat a lebilincselő második félidőben igazi kihívás elé állították: Mindkét oldalon több lehetőség adódott, mert a Real is végigjátszotta, és Fede Valverde majdnem megszerezte az 1:2-t (62.). Egy közvetlen kontra során hirtelen 3:0 lett a Chelsea javára – a gólt vélhetően szerző Marcos Alonso kézilabdája miatt (63.) a VAR jogosan adta meg a gólt. A madridiak legjobb csatára, Benzema viszont csak a keresztlécet találta el (66.).

Werner góljával 3:0, de Modricra nem számított

A londoni oldalon aztán szenzációt okoztak a németek: hátul Rüdiger avatkozott be határozottan egy Kroos-passzra a büntetőterület előtt (68.) – Werner pedig elöl betalált, és beállította a 3-0-s végeredményt! A támadó Casemirót és Alabát is öregnek állította be, és közelről fejezte be a meccset (75.). Ezzel a Chelsea továbbjutott volna.

A záró szakaszban a dolgok tovább fokozódtak, és a Real növelte a nyomást. Carlo Ancelotti edző aranykeze mellett tulajdonképpen egy aranyláb hozta meg az 1:3-as döntetlent: Modric a külső lábával pontosan kanalazta a labdát Joker Rodrygónak, aki közvetlenül a becserélése után (80.) röplabdával betalált. A Chelsea csereként beálló Pulisicnek viszont nem sikerült visszavinnie a londoniakat az előnybe, és a hosszabbításban extázisba kerülni (90.+2, 90.+4).

Benzema a Chelsea rémálma lesz, és Courtois is keményen fellép ex-klubja ellen

Ezt valaki más szolgáltatta a hosszabbításban – és ki más lehetett volna, mint a Real támadója, Benzema: a csapatkapitány mindkét meccsen a negyedik góljával 3-2-re alakította az eredményt, miután Rüdiger és a rosszul kinéző Chelsea védelme fölé kerekedett (96.). Egyébként a Chelsea részéről James (94.), a Madrid részéről Camavinga (103.) lőtt szűken a kapu fölé.

A Real Madrid így a 3-2-es vereség ellenére bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, és április 27-én a City és az Atletico győztesével kell megmérkőznie – először idegenben. A bajnokságban a Real vasárnap (21 óra) a Sevilla FC otthonában folytatja. A Chelsea ugyanezen a napon (17.30) a Crystal Palace-t fogadja.