вторник, април 30, 2024
HomeChampions LeagueВ допълнителното време: Бензема насочва Реал към полуфиналите срещу силните "сини"

В допълнителното време: Бензема насочва Реал към полуфиналите срещу силните „сини“

Реал Мадрид достигна полуфиналите на Шампионската лига след зрелищен мач. Въпреки че никога не са били напред във втория мач срещу Челси, мадридчани надделяват в допълнителното време с 3:2.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти направи цели пет промени след загубата с 2:0 от Хетафе, като включи защитниците Менди, Начо и Карвахал и полузащитниците Кроос и Модрич вместо Едер Милитао (отстраняване от игра с жълт цвят), Марсело, Васкес, Камавинга и Родриго (всички на пейката). Треньорът на Челси Томас Тухел направи само една промяна след разгрома с 6:0 в Саутхемптън: James замени Christensen (пейка).

Любопитна асистенция на Вернер към Маунт за 1:0

Играта започна оживено. И двата отбора търсеха пътя напред, често чрез аутсайдерите. Винисиус Жуниор беше основният източник на активност, но шансовете все още бяха оскъдни и в ранните етапи играта се въртеше много напред-назад. Но след 15 минути топката изведнъж се озова в мрежата: Това беше забележително, защото Челси поведе с първия си сериозен опит за удар: Маунт реализира доста случайно продължение на коляното на Вернер в наказателното поле.

Челси увеличи натиска и почти не позволи на Реал да се развихри. Бензема & Co. винаги бяха блокирани в опитите си (например в минута 23). Въпреки това Челси също не разви отлични идеи, поради което играта загуби скорост. На почивката Реал се защитаваше с 1:0, но също нямаше особени проблеми. Само Рюдигер създаде малка опасност от разстояние (34-и).

Rüdiger с глава – и ожесточена размяна на удари

Грамата стана по-опасна след подновяването на играта: Куртоа почти покани бившия си клуб Челси да вкара, но Каземиро беше буден срещу Хаверц (47-и). Малко по-късно обаче резултатът стана 2:0: Рюдигер се извиси най-високо след корнер и прати топката в долния десен ъгъл на вратата (51.). Веднага след това Реал се опита да се върне в мача, но не успя да намери път през силната защита на сините.

В резултат на това през второто полувреме отбранителните линии бяха подложени на истинско изпитание: И двете страни имаха повече шансове, защото Реал също играеше заедно и Феде Валверде почти вкара 1:2 (62.). При директна контра изведнъж се стигна до 3:0 за Челси – заради игра с ръка на предполагаемия голмайстор Маркос Алонсо (63.) VAR правилно призна гола. Най-добрият нападател на Мадрид Бензема пък удари само напречната греда (66.).

Werner вкара гол за 3:0, но не разчиташе на Модрич

Немците от лондонската страна след това предизвикаха сензация: отзад Рюдигер се намеси решително при пас на Кроос пред наказателното поле (68-и) – и Вернер вкара отпред за 3:0! Нападателят накара Каземиро и Алаба да изглеждат стари и завърши от близко разстояние (75.). Това щеше да доведе до класиране на Челси.

Във финалната фаза нещата продължиха да се нажежават и Real увеличи натиска. Освен златната ръка на треньора Карло Анчелоти, един златен крак всъщност донесе равенството 1:3: Модрич подаде топката с външната част на крака си точно към Джокера Родриго, който вкара с воле веднага след смяната си (80-та минута). Резервата на Челси Пулишич пък не успя да върне лондончани в предни позиции и да изпадне в екстаз в продълженията (90.+2, 90.+4).

Benzema се превръща в кошмара на Челси, а Куртоа също действа остро срещу бившия си клуб

Това беше осигурено от някой друг в допълнителното време – и кой можеше да бъде, ако не нападателят на Реал Бензема: Капитанът направи 3-2 с четвъртия си гол в двата мача, след като се справи с Рюдигер и лошо изглеждащата защита на Челси (96-та). Иначе Джеймс (94-и) за Челси и Камавинга за Мадрид (103-и) вкараха малко над головете.

По този начин Реал Мадрид достигна до полуфиналите на Шампионската лига въпреки поражението с 3:2 и ще трябва да играе с победителя между Сити и Атлетико на 27 април – първо като гост. В първенството Реал продължава в Севиля в неделя (21:00 ч.). В същия ден Челси е домакин на Кристъл Палас (17:30 ч.).