csütörtök, május 2, 2024
HomeLigue 1Hétgólos látványosság: A PSG nyerte a csúcsmeccset

Hétgólos látványosság: A PSG nyerte a csúcsmeccset

Paris Saint-Germain nyerte a Ligue 1 csúcsmeccsét. A listavezető gólgazdag mérkőzésen verte a második helyezett Monacót. Dembele ünnepli a

debütálását.
A PSG és a Monaco

J mérkőzése már az elejétől fogva megérdemelte a csúcsmeccs elnevezést. Mindkét irányban sok volt a játék, köztük gyors meglepetésekkel. A párizsiak korán kissé jobbak voltak, és magukhoz ragadták a kezdeményezést: a héten a párizsiakhoz szerződő Gonzalo Ramos leporolta Ken (18.) kapus hibáját

Minamino is betalált a kapus hibája után.
A Monaco azonban nem bújt el a fővárosban. Minamino, akit Andy Hooter edző hozott be Ben Yoder helyére, korán mellé lőtt (7. perc). A japán játékos volt azonban az, aki a 22. percben egyenlített: Donarumma rossz passza után könnyű dolga volt a korábbi liverpooli játékosnak.

A kapusok is bebizonyították, hogy Donarumma és Ken is aduász: a svájci egyszer kihasználta Empape helyzetét (8′), egyszer pedig nem engedte Hakimit gólt lőni (14′). Az olasz közel járt Magassa hárításához (11′).

Várható volt, hogy a számos lehetőség gólokhoz vezet majd, és ez így is történt az első félidőben. Miután Magassa ügyetlenül kiállította Dembelét, Mbappé a fehérvonalasból megszerezte szezonbeli 14. gólját (39′). Ken mentése a francia elől (32′) és Donarumma lövése-szája Minamino elől (45′) 2-1-re alakította a félidő állását

Dembele végre megszerezte

gólját.

Luis Enrique utolsó nagy lehetősége előtt, a PSG a védekezésre koncentrált és alig engedte gólt a Monacónak. A második félidő sokkal kevésbé volt gazdag lehetőségekben, mint az első, de így is tele volt fordulatokkal: Dembele első góljával párizsi mezben (70.), Vitigna pedig egy szép lövéssel (72.) biztosította be a feltételezett elődöntést a kettős egyenlítéssel.

Az addig szinte láthatatlan Balogun azonnal reagált, és 2-4-re szépített (75′). Nem ez volt az utolsó gól egy nagyszerű mérkőzésen: a PSG, amely a szünet után az első két kapura lövést kapta, a végéig jól védekezett, és hatékony munkáját a végső sípszóra Kolo Muani góljával hálálta meg (90.+6).

A párizsiak az 5-2-es Bajnokok Ligája-győzelem után a Newcastle elleni fontos mérkőzéssel folytatják Bajnokok Ligája-kötelezettségeiket (kedd, 21:00), míg a Monaco jövő vasárnap (15:00) a Montpellier-t fogadja.