kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsGTWC Brands Hatch: Rossi első pontjai a Ferrari és az AMG győzelmével

GTWC Brands Hatch: Rossi első pontjai a Ferrari és az AMG győzelmével

Míg a Brands Hatch-i GTWC Europe versenyen az AF Corse és az ASP szerezte a győzelmet, a WRT küszködik – Rossi megtalálta a gyenge pontot magában

Valentino Rossi az elmúlt hétvégén megszerezte első pontjait a GT World Challenge (GTWC) Europe versenyen. A korábbi MotoGP-legenda a 13. és a nyolcadik helyen végzett a két egyórás futamon a kenti Brands Hatch pályán. Ezzel a 2. futamban megszerezte első GTWC pontjait Frederic Vervisch-el együtt a 46 WRT Audi

versenyautóban.

Az első futamon (eredmény!) a kilencszeres motoros világbajnok a 17. helyről indulva épphogy elkerülte a négy autó ütközését, amely két csapattársát is kiütötte a versenyből. Az így megszerzett 14. helyét azonban nem tudta megtartani, egy pozíciót veszített Oliver Wilkinsonnal szemben a 38-as Jota-McLarennel (Wilkinson/Bell), aki egy évvel korábban látványosan az erdőbe zuhant.

Rossi a 15. helyen haladt el Vervisch előtt, aki a 13. helyen látta újra a pályát. Ő is ebben a pozícióban végzett, így lemaradt a pontokról.

Vervisch a második futamot (eredmény!) a tizedik helyről kezdte meg. A belga ezt a verseny első részében megtartotta, majd átadta a vezetést Rossinak. A csapat gyors boxutcai munkájának köszönhetően a WRT Audi 46 ismét két helyet javított. Rossi a nyolcadik helyen ért haza.

Az olasz pontosan tudja, hogy min kell még dolgoznia: „A teszteken arra lehet koncentrálni, hogy az autót [lassan] a határig nyomjuk. Egy versenyhétvégén, és különösen a versenyen ez másképp van. Nincs öt köröd, hogy beilleszkedj. Ki kell menned, és bumm, a lehető leggyorsabb kört kell futnod.”

Ez nem olyan egyszerű, amikor rengeteg autó van körülötted – folytatta a 43 éves versenyző. „Számomra még mindig nagy a különbség a jó versenyzőkhöz képest ezen a ponton. Ezen még dolgoznom kell. „

Rossi tempója egyre fokozódott, amikor Thomas Drouet (Drouet/Stevenson) nyomást gyakorolt rá a 87-es ASP Mercedesben (Drouet/Stevenson). A záró szakaszon növelte a tempóját, és többször is 1:23-as köröket futott. Itt voltak a legjobb versenyzők idejei is. Drouet-t 0,7 másodperccel tartotta maga mögött. Ez csak papírforma volt, mert az ASP-Mercedeses még kapott egy időbüntetést, ami miatt kiesett a pontversenyből.

„Sikerült javítanom a köridőimen, különösen a verseny végén, amikor már jobban éreztem magam az autóban és a pályán. Nagyon élveztem” – mondta Rossi a második futam utolsó szakaszáról.

A kvalifikáción és a versenyen elért köridők megmutatják, mire gondol Rossi: túl sokáig tart neki, amíg felgyorsul. A rövid kvalifikációkon, ahol a gumi csak egy-két körön keresztül éri el a csúcsot, egyértelműen lemarad Vervisch idejéről. A versenyen közel kerül a belgához.

A kvalifikáción Vervisch több mint háromnegyed másodperccel volt gyorsabb a „doktornál” (1:22,956-1:22,173 perc). A második futamban Vervisch leggyorsabb köre 1:23.704, Rossié 1:23.852 perc volt. Az 1. futamról hiányoznak az adatok, mivel a GTWC Europe nem tette elérhetővé a vonatkozó időmérőt.

2015 óta az első Ferrari-győzelem a Sprint Kupában

A győzelmek a rajt-cél győzelmekkel a megfelelő pole-settereké lettek a nagy-britanniai nagy múltú pályán. Így az első futamon Ulysse de Pauw és Pierre Alexandre Jean biztosította az első Ferrari-győzelmet a Sprint Kupában közel hét év óta – akkoriban Norbert Siedler és Marco Seefried diadalmaskodott egy Ferrari 458 GT3-mal Misanóban.

A második helyet a WRT Audi 89 (Boguslawski/Marciello) szerezte meg.

A második futam tiszta ügy volt Timur Boguslawski és Raffaele Marciello számára az ASP-Mercedesben. A második helyet ismét Vanthoor és Weerts szerezte meg, akik a WRT-n belül a mércét jelentették. A harmadik helyet az ASP-Mercedes 88 (Gounon/Pla) szerezte meg. Utóbbi pótolta a dobogós helyezést, hiszen a duó az első futamban kezdetben a második helyen állt, majd a boxkiállásnál a P4-re esett vissza.

A GTWC Europe következő versenye ismét egy sprint hétvége lesz. Május 13. és 15. között a szezon harmadik hétvégéjét rendezik meg az egykori Forma-1-es pályán, Magny-Cours-ban.