vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie AGosens is benne van a pakliban: Az Inter legyőzte a Salernitana csapatát...

Gosens is benne van a pakliban: Az Inter legyőzte a Salernitana csapatát – Martinez

Egy gyenge nyitószakaszban az utóbbi időben gyengén küzdő Inter Milan akár 1-0-ra is kikaphatott volna a Serie A utolsó helyezettje, az US Salernitana elleni összecsapáson. Ezt követően azonban a Nerazzurri felpörgött – különösen Barella és a hárompontos Lautaro Martinez volt lenyűgöző. Akárcsak Dzeko és a joker Gosens, aki megmutatta, hogy közvetlen.

A bizonytalanság már a meccs kezdetétől nyilvánvaló volt, miután négy meccs óta nem nyertek és nem kaptak saját gólt. A milánóiak számos rossz passzt produkáltak a korai szakaszban, így a vendégek kontratámadási lehetőségeket alakíthattak ki. Majdnem megbüntették a figyelmetlenségüket, de Verdi tizenegy méterről kihagyott egy szabadrúgást, és így elmaradt az 1:0 a Serie A alsóházi csapatának (3.).

Tíz percbe telt, mire a Milan lerázta magáról a bizonytalanságot, majd teljesen átvette a játék irányítását. Különösen Barella és Lautaro Martinez sugárzott hatalmas lelkesedést a játék iránt az első félidőben. Először az argentin csapott a keresztlécre a labdát egy finom Barella-csipkelődés után (20.). Az első félidő előrehaladtával a támadó egyre jobban teljesített, és az olasz Európa-bajnok két álompasszát kihasználva két gólt szerzett (22., 40.).

Martinez és Dzeko tovább növelik az eredményt

A folytatás után a Nerazzurri lazított, és csak a felezővonalról nyomott. A vendégeknek azonban nem sok minden jutott eszükbe a mélyen álló lombardok ellen. A divatváros csapata aztán megmutatta, hogy milyen hatékony támadójátékot lehet folytatni. Egy gyönyörű kombinációt a mindenütt jelenlévő Barella és a korábbi Bundesliga-profi Dzeko révén Martinez fejezett be 3:0-ra (56.). A harmadik gólja.

Inter-edző Simone Inzaghi ezután sok változtatást eszközölt, és néhány játékost kímélt a liverpooli Bajnokok Ligája-mérkőzésre való tekintettel. Többek között az újonc Gosens is bemutatkozott a Milanban a Serie A-ban – és a német válogatott játékos rögtön az első akciójával a figyelem középpontjába került: Barella finom passza után Gosens laposan befelé passzolt – Dzeko pedig a 4:0-ás (64.) gólt szerezte. A mérkőzés további részében a vendégek alig fejtettek ki ellenállást: a salernói klubnak szerencséje volt, hogy a számos gólszerzési lehetőség közül csak Dzeko tudott eredményesen befejezni egyet (69.) – 5:0.

Győzelmével a Milan – legalábbis ideiglenesen – az első helyre ugrott, és az első találkozón (kedd, 21 óra) elszenvedett 2-0-s vereség után a Bajnokok Ligája 16. fordulójának visszavágójára készül az FC Liverpool otthonában.